Aktuality z oblasti bezpečnosti

1 2 3 4 5  >
  • Nový přírůstek v depu dobrovolných hasičů Prahy 8

12.06.2024
    Jednotka sboru dobrovolných hasičů Prahy 8 si tento měsíc převzala z rukou místostarosty MČ Praha 8 Jiří Vítka (Patrioti) moderní hasičský automobil MAN pro technické zásahy jako jsou dopravní nehody, ekologické havárie a mnoho další situací ohrožujících životy a zdraví.
  • Upozornění na zloděje na parkovištích

12.06.2024
    Vážení občané, v nedávné době jsme zaznamenali zvýšenou aktivitu podvodníků a zlodějů, zejména na území Prahy 8. Tito jedinci operují převážně na parkovištích.
  • Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích

10.06.2024
    Městská část Praha 8 by mohla díky dohodě s investorem získat novou hasičskou zbrojnici v plánovaném volnočasovém a rezidenčním areálu v Bohnicích v lokalitě Pomořanská.
  • Z dnešního jednání Povodňové komise hl. m. Prahy

03.06.2024
    Rozhodnutí o provedení protipovodňových opaření na území hl. m, Prahy na základě současné meteorologické a hydrologické situace.
  • Doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro území hlavního města Prahy od 30.04.2024

30.04.2024
    V souladu s ustanovením § 2 Nařízení č. 6/2019 Sb. Hl. m. Prahy ze dne 26.04.2019 nastává pro území hlavního města Prahy doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru ode dne 30.04.2024 od 00.00 hodin do 02.05.2024 00.00 hodin.
  • Přednášky o predátorech, kteří se chtějí dostat k vašim penězům

27.03.2024
    V březnu proběhlo v našich centrech aktivizačních programů trio přednášek zaměřených na nebezpečí spojené s internetem a virtuálním světem.
  • Koncepce prevence kriminality 2024–2029 městské části Praha 8

04.03.2024
    Rada MČ Praha 8 schválila novou koncepci prevence kriminality do roku 2029. Jde především o soubor opatření, která mají předcházet páchání kriminality, snižování její závažnosti a zvyšování pocitu bezpečí občanů.
  • Obvodní ředitelství policie Praha III hledá nové kolegy / kolegyně

15.02.2024
    Na místní oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravní inspektorát.
  • Podvodná jednání v online prostředí

01.02.2024
    Nejčastějším dokladovaným jednáním je přečin Podvod dle ust. § 209 trestního zákoníku, kdy není neobvyklý ani souběh s Neoprávněným přístupem k počítačovému systému a nosiči informací dle ust. § 230 trestního zákoníku.
  • Defibrilátor do každé školy: Praha 8 startuje unikátní projekt

09.01.2024
    Základní školy na území městské části Praha 8 se dočkají zásadního zlepšení v oblasti první pomoci. Vedení městské části se rozhodlo, že v průběhu roku 2024 vybaví všechny své základní školy automatickými externími defibrilátory (AED).
  • Revize hromosvodu: Proč a jak často se musí provádět

23.11.2023
    Hromosvody představují klíčový prvek ochrany staveb před ničivým účinkem blesků, které mohou při svém dopadu způsobit vážné škody na konstrukci a elektrických instalacích. Funkčnost tohoto zařízení je závislá na jeho správné instalaci, udržování a pravidelných kontrolách.
  • MPSV varuje před podvodnými SMS a e-maily

10.11.2023
    Objevuje se stále více tzv. phishingových útoků. Občanům chodí podvodné SMS a e-maily, které se tváří jako informace od státu, především o problematice dávek a státní pomoci. Tyto zprávy pak odkazují na falešné webové stránky.
  • Viditelná přítomnost policistů v problémových lokalitách je klíčová pro bezpečnější ulice

26.10.2023
    Minulý týden proběhla na vybraných místech městské části Prahy 8 preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou pro bezpečnost a krizové řízení Jiřím Vítkem (Patrioti) a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS).
  • Jak hasit hořící osobní automobil

19.10.2023
    Jak správně postupovat při hašení hořícího osobního vozu.
  • Pomozte najít podezřelého z vloupání do RD

15.08.2023
    Pražští policisté se od konce července zabývají případem vloupání do rodinného domu v Praze 8. Dosud neznámý podezřelý vnikl otevřenými dveřmi do domu a odcizil tam dvě peněženky s platebními kartami, klíč od vozidla a kosmetickou tašku se šminkami.
  • Nabíjení koloběžek v bytech, doslova hazard se životem

31.07.2023
    Elektrokoloběžky jsou stále oblíbenějším dopravním prostředkem ve městech, umožňujícím rychlé a ekologické přepravování. Jejich rostoucí popularita však přináší také nová rizika a bezpečnostní otázky, zejména pokud jde o nabíjení těchto zařízení v bytech. V tomto článku si povíme o nebezpečí šíření kouře a vhodném způsobu hašení při potenciálních požárech spojených s nabíjením elektrokoloběžek v bytových prostorách.
  • Podvody na online bazarech

13.12.2022
    V poslední době raketově roste počet podvodů na internetu, a to i u nás v Praze 8. Nejčastěji se s podvody můžeme setkat na online bazarech a tržištích, jako jsou Sbazar, Bazoš, Vinted nebo Facebook Marketplace.
  • V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně

10.11.2022
    Šest profesionálních a devět dobrovolných jednotek zasahovalo 09.11.2022 v Praze 8, v ulici U Drahaně, u požáru slámy a sena ve stodole na ploše 50 × 10 metrů. Při příjezdu první jednotky byl objekt zasažen prakticky v plném rozsahu.
  • Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicích

08.09.2022
    Včera proběhla v oblasti Florence a Palmovka preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou pro bezpečnost a krizové řízení Jiřím Vítkem (Patrioti) a radním a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS).
  • Inovativní přístup k přípravě a řešení krizových situací a mimořádných událostí

05.05.2022
    Cílem projektu je formulovat inovativní metodiku a vytvořit softwarový nástroj pro podporu krizového řízení, přípravy a řešení katastrof na území MČ Praha 8, zahrnující nejen krizové řízení ale i ochranu obyvatelstva a vedoucí ke zvýšení kvality života občanů MČ Praha 8 a jejich bezpečnosti.
1234>