Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  > 
 • Zprovoznění vodních prvků a veřejného WC u dětského hřiště v Thomayerových sadech

  06.05.2022
  Od dnešního dne je zahájen provoz veřejného WC u dětského hřiště v Thomayerových sadech. WC bude otevřeno denně, včetně víkendů a svátků v době od 8 do 21 hod., v nočních hodinách je WC uzamčeno.
 • Park Dlážděnka dostane novou podobu

  14.03.2022
  Park Dlážděnka je jedním z nejkrásnějších míst v městské části Praha 8. První etapa jeho dlouho očekávané revitalizace potrvá do konce května. Po jejím skončení bude park ještě lépe sloužit svému účelu. Bude místem pro odpočinek, procházky i trávení volného času.
 • Nová atrakce na dětském hřišti Burešova

  24.02.2022
  V tomto týdnu bude na dětské hřiště Burešova instalován nový herní prvek. Děti se mohou těšit na sestavu, která bude obsahovat dvě nerezové skluzavky, hnízdo na houpání, klasický i provazový žebřík, dvě věže a další zajímavé prvky, které pomohou rozvíjet jejich motoriku i fantazii při hře.
 • Začala dlouho očekáváná obnova parku Dlážděnka

  14.02.2022
  Park Dlážděnka je jedním z nejkrásnějších míst v městské části Praha 8. Leží na hraně údolí Vltavy s výhledem na pražské panorama. Je velmi vyhledávaným místem pro procházky obyvatel všech věkových kategorií. Jeho dlouho očekávaná revitalizace začala tento týden první etapou, která potrvá do konce května.
 • Úprava zeleně v areálu Kobyliské střelnice

  20.01.2022
  V letošním roce čekají Kobyliskou střelnici, národní kulturní památku nedaleko Ďáblického háje, úpravy zeleně. V areálu Kobyliské střelnice se počítá s mnohými vzpomínkovými akcemi, a tak je třeba v této lokalitě s předstihem zajistit důstojné prostředí.
 • Dotazník: Povltavská promenáda a zelená páteř města

  12.01.2022
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy připravuje strategickou studii pro rozvoj přírodního okolí dnešní Povltavské ulice, okolí Pelc – Tyrolky a potoka Rokytky v Libni. Dotazník, který můžete vyplnit do 23. ledna 2022, je možností pro nápady a připomínky veřejnosti k budoucímu rozvoji této důležité zelené páteře města podél řeky Vltavy.
 • Zapojte se do průzkumu o Vltavě a jejím vlivu

  12.01.2022
  Zajímá vás, jak Vltava zlepšuje ovzduší v Praze, nebo rádi trávíte čas v okolí řeky? Zapojte se so přípravy nového naučného programu na míru Pražanům. Stačí vyplnit jednoduchý pětiminutový dotazník, který je součástí výzkumu pro IPR. Jeho cílem je zjistit, jak Pražané vnímají Vltavu, jak a kdy ji využívají a jaká témata jim přijdou zajímavá.
 • Kam s ním? Vánoční strom nepatří do kontejneru

  03.01.2022
  Vánoční období končí tradičně svátkem Tří králů a to je také čas, kdy lidé ve větší míře začínají odstrojovat své vánoční stromky. Kam s ním? Máme pro Vás dobrou zprávu, těch možností je několik.
 • Vánoční varování od PVK: Tuk do kanalizace nepatří

  14.12.2021
  Pražské vodovody a kanalizace upozorňují milovníky smaženého kapra a řízků, že tuk do kanalizace nepatří. „Tuk v kanalizaci ztuhne a zanáší potrubí, což způsobuje jeho nižší průtočnost a v krajním případě i ucpání,“ zdůraznil tiskový společnosti Tomáš Mrázek. Použitý olej či tuk včetně sádla patří do plastových uzavíratelných lahví a následně do speciálních kontejnerů umístěných v ulicích nebo do sběrných dvorů. „Naše varování samozřejmě platí celoročně, nejen pro období vánočních svátků,“ dodal.
 • Nové nádoby na jedlé oleje a tuky

  22.11.2021
  Po celém území městské části Praha 8 byly rozmístěny nádoby na tříděný jedlých olejů a tuků, bližší informace včetně rozmístění nádob naleznete zde https://www.praha8.cz/Jedle-oleje-a-tuky.html
 • UPOZORNĚNÍ – změna vydávání RL a LL mezi svátky

  15.11.2021
  Rybářské a lovecké lístky budou standardně vydávány do 27.12.2021 vč. v úředních hodinách. Ve středu 29.12.2021 nebude možné si vydání RL a LL zajistit. Od 03.01.2022 se budou RL a LL opět vydávat standardně v úředních hodinách.
 • Proběhne odlov divočáků

  04.11.2021
  V oblasti Čimického a Draháňského údolí (v honitbě Zdiby - Klecany) se dne 14. 11. 2021 dopoledne od 9 - 12 hodin uskuteční „naháňka“ odlov černé zvěře.
 • Každý, kdo si o dotaci požádá a splní podmínky, dostane peníze na výměnu kotle

  02.11.2021
  Kotlíkové dotace budou pokračovat až do roku 2022. Domácnosti s nižšími příjmy získají na výměnu starého kotle až 95% dotaci. Vyměnit si kotel s dotací budou mít i ostatní domácnosti. Ty dostanou až 50 % na výměnu neekologického kotle z dotačního programu Nová zelená úsporám.
 • Vytápění domácností v kotlích na pevná paliva

  27.10.2021
  Lokální topeniště jsou v současné době jedním z největších zdrojů znečištění ovzduší. Domácnosti mají na výměnu starého kotle na pevná paliva (uhlí, dřevo, koks), pokud jejich kotel nedosahuje alespoň 3. emisní třídy už jen necelý rok. Emisní třídu kotle je možné zjistit ze štítku kotle nebo v návodu k použití.
 • Změna časů přistavení VOK 11.09.2021

  07.09.2021
  Z provozních důvodů budou velkoobjemové kontejnery v sobotu 11.09.2021 přistaveny v dopoledních časech místo odpoledních.
 • Havárie na Říčanském potoce

  28.07.2021
  V důsledku nedělního požáru haly v Uhříněvsi a následné havárii na ČOV Uhříněves - Dubeč došlo ke znečištění Říčanského potoka chemikáliemi (roztoky hydroxidů) a splaškovou vodou. Hasiči ještě včera dohašovali zbytky požáru a zamezili dalšímu odtoku chemikálií do kanalizace.
 • Voda z cisterny od PVK – ideální řešení pro napouštění zahradních bazénů

  21.06.2021
  Astronomické léto právě začalo, horké teploty vybízejí ke koupání. A sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí. Proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
 • V nové komunitní zahradě se dají pěstovat bylinky i sousedské vztahy

  18.06.2021
  Obyvatelé Prahy 8 mají k dispozici novou komunitní zahradu Malý klín. Nachází se vedle prodejny Kaufland v Kobylisích a je otevřená všem, které zajímá pěstování a kompostování na společné zahradě, ale i doma.
 • Praha 8 je součástí Pocitové mapy

  14.05.2021
  O co jde? Online hlasováním vznikne mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problémy.
 • Ptačí budky vyčištěny

  24.02.2021
  V sobotu 20. 2. 2021 uspořádal spolek Vědomý dotek akci na podporu ptactva v Čimickém háji a jeho okolí. Za pomoci 21 dobrovolníků bylo vyčištěno 48 ptačích budek a nainstalováno 6 nových. Nakonec malí ochránci přírody doplnili ptačí krmítka zrním, aby i takto podpořili zdejší ptactvo.
1234>