Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  >
  • Adapterra Awards 2024

26.02.2024
    Soutěž hledá a oceňuje nejlepší příklady již realizovaných adaptačních opatření na změnu klimatu ve městě i v krajině. Díky nim spolu s vámi inspiruje širší okruh lidí, odborníků i veřejnosti k dalším realizacím.
  • Kotlíkové dotace V

16.02.2024
    Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci se SFŽP ČR v roce 2023 vyhlásilo 45. výzvu dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického vytápění v domácnostech V“, zkráceně „Kotlíkové dotace V“. Tento program je opět zaměřen na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy.
  • Mobilní svoz elektroodpadu v dubnu 2024

14.02.2024
    Od pondělí 8. dubna 2024 do pátku 12. dubna 2024 bude možné objednat odvoz elektroodpadu přes mobilní aplikaci nebo telefonicky.
  • Použité spreje patří do směsného odpadu! Při nesprávném třídění vzniká riziko exploze a požáru

30.01.2024
    Pražské služby apelují na občany, aby při třídění tlakových nádob postupovali obezřetně. Chránili zdraví vlastní i druhých, pamatovali na bezpečnost a přesně věděli, co kam vyhazují. Nevyprázdněné malé spreje patří do černé popelnice na směsný komunální odpad. Bez problémů je zpracují a energeticky využijí v ZEVO Malešice, kde nenapáchají žádné škody.
  • Vánoční stromky do popelnic nepatří

05.01.2024
    Vánoční stromeček patří po svátcích k popelnici, nikdy dovnitř. Dejte ho klidně k té černé, pokud není v kleci, ve vnitrobloku nebo za dveřmi. Jinak ho dejte k barevným kontejnerům na tříděný odpad.
  • Mobilní svoz elektroodpadu v lednu 2024

20.12.2023
    Od pondělí 8. ledna 2024 do pátku 12. ledna 2024 bude možné objednat odvoz elektroodpadu přes mobilní aplikaci nebo telefonicky.
  • Zimní údržba chodníků

05.12.2023
    Ptáte se na zimní údržbu chodníků. Na území MČ Praha 8 má naprostou většinu komunikací a chodníků ve správě organizace Hl. m. Prahy Technická správa komunikací (TSK). Chodníky, které spadají pod městskou část bylo poznat jednoduše – byly v pondělí uklizeny a posypány. Více čtěte v komentáři starosty Ondřeje Grose (ODS).
  • Třídění oleje a tuku o Vánocích

29.11.2023
    Nezapomeňte, že i o Vánocích můžeme třídit tuk ze smažení řízků, klobás, zbylý tuk z pečení nebo oleje z nakládaných potravin.
  • Školní les do kapsy

09.11.2023
    Kdo se může pochlubit, že mu roste les přímo v areálu školy? Od pátku 3. listopadu je to ZŠ Ústavní v Bohnicích. U příležitosti 50 let existence školy žáci vysadili více než 1000 listnatých stromů, které se stanou odkazem pro budoucí generace.
  • Kouř nemá plot aneb kvalitu ovzduší v Praze ovlivňuje i to, jak a čím topíme

06.11.2023
    Jak a čím v zimě topíme, má výrazný vliv na kvalitu ovzduší v Praze. Kouř nemá plot, a to, co dýcháme, ovlivňuje zdraví všech obyvatel hlavního města Prahy. Přechod na čistší způsob vytápění může přinést mnoho výhod pro zdraví naše, našich sousedů, i životní prostředí Prahy v lokálním i celopražském hledisku.
  • Uzavření sběrných dvorů v sobotu 28. října 2023

27.10.2023
    V sobotu 28. října budou kvůli státnímu svátku sběrné dvory uzavřené.
  • Nová vyhláška hl. m. Prahy omezuje od října 2023 spalování suchého rostlinného materiálu v otevřených ohništích

17.10.2023
    Zastupitelstvo HMP Prahy schválilo dne 14.09.2023 obecně závaznou vyhlášku č. 5/2023, která omezuje od října 2023 spalování suchého rostlinného materiálu v otevřených ohništích na celém území hl. města Prahy.
  • Společnost ASEKOL zajistí odvoz vysloužilých elektrospotřebičů přímo s odnosem z Vaší domácnosti!

02.10.2023
    Objednejte si ZDARMA svoz pomocí aplikace nebo na tel.: 234 235 236.
  • Pneumatiky na sběrných dvorech můžete nyní odevzdat ZDARMA

26.09.2023
    Hlavní město Praha navázalo spolupráci se společností GREEN Logistics CZ s.r.o., na jejímž základě tato společnost v souladu s pověřením uděleným od výrobců pneumatik nově provozuje v rámci sběrných dvorů na území hlavního města Prahy veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik.
  • Změny v možnostech odkládání odpadů v Praze

18.09.2023
    Na území hlavního města existují dva základní typy stanovišť: venkovní - volně přístupné všem občanům a domovní – umístěné v domovním vybavení, na dvorcích apod.
  • Pořízení ekologického vytápění v domácnostech - tzv. kotlíkové dotace

24.07.2023
    Program je zaměřen na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy.
  • Uschlé stromy na Lyčkově náměstí budou nahrazeny novými

20.06.2023
    Podměrečné suché stromy na Lyčkově náměstí z nové výsadby, které neprospívaly, budou odstraněny do konce tohoto týdne, tj. do 25.06.2023 a následně nahrazeny novou výsadbou.
  • Jezírko v Kaizlových sadech v Praze 8 nabízí unikáty přírody

16.06.2023
    Jezírko v Kaizlových sadech v Karlíně v Praze 8 musí být ponecháno ještě 2 měsíce ve stavu, v jakém je nyní, vyplynulo ze včerejšího jednání s herpetologem. Důvodem jsou chráněné druhy žab, jichž pulci tam v tuto chvíli jsou. Dle herpetologa je v jezírku raritní chráněný druh ropuchy zelené.
  • V parku Dlážděnka vznikne hřiště pro nejmenší

12.06.2023
    Hřiště pro děti ve věku 2 – 6 let s názvem Dlážděnka II postaví radnice Prahy 8 v nejbližších dnech v parku Dlážděnka v Kobylisích. Hřiště bude mít rozlohu cca 100 m2. Na podzim zde navíc dojde k výsadbě stromů kvůli zastínění hřiště.
  • Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK.

22.05.2023
    Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
1234>