Aktuality z oblasti kultury a volného času

1 2 3 4 5  > 
 • Trh pro dobrou věc přinesl desítky tisíc korun

  20.02.2024
  Dobrá věc se podařila. V KD Ládví proběhl v prvním únorovém týdnu charitativní Trh pro dobrou věc. Podobnou akci, byť pod jiným názvem přitom Praha 8 uspořádala už podesáté. V grafu se můžete podívat, jak při posledních pěti ročnících rostl objem vašich dobrovolných příspěvků. Děkujeme!
 • Studio ALTA se přesouvá na veřejné kluziště

  16.01.2024
  Na konci ledna přesouvá pražské Studio ALTA svůj umělecký program na plochu dočasného venkovního kluziště u Velkého mlýna, přímo před brány svého libeňského působiště. Čtyřdenní program ALTA NA LEDU v jedinečných podmínkách se odehraje od 24. do 27. ledna 2024.
 • V Praze 8 učí děti bruslit profesionálové

  12.01.2024
  V Praze 8 se opět bruslí ve velkém. Městská část vybrala provozovatele kluzišť ve výběrovém řízení, zrušila doplatky na energie pro jejich provozovatele a zavedla dotované bruslení místních škol a školek, pro které navíc zajistila výuku s profesionálními trenéry.
 • Tříkrálová sbírka 2024

  11.12.2023
  Každá koruna pomáhá. Prosíme, podarujte vyslance Charity Česká republika, pomůžete tak lidem v nouzi.
 • Praha 8: Kalendář, pohlednice, rozšířená realita, vzdělání

  14.11.2023
  Je dobře, že i v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo a je součástí našich domovů i kanceláří. Kalendář má obrovskou sílu. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi silnou formou prezentace. Také ale může být silným lidským příběhem, který stál u jeho zrodu.
 • Pěvecká skupina Joyful natočila klip na skladbu Sing

  18.10.2023
  Zpívání je radost, tak zní motto pěvecké skupiny Joyful působící na Praze 8. V létě natočili díky přispění městské části klip na skladbu Sing, který je plný radosti. Právě tato skladba patří k oblíbeným položkám v repertoáru na jejich koncertech na Praze 8.
 • Grabova vila hostí další ročník Salonu výtvarníků

  12.10.2023
  V Grabově vile probíhá další, tentokrát již 19. ročník Salonu výtvarníků. Nabízí díla od 84 amatérských i profesionálních autorů. 33 z nich se této přehlídky letos účastní poprvé.
 • Knihovna, kavárna i kulturní centrum: Velký mlýn po desítkách let ožil

  05.09.2023
  V Libni byl včera slavnostně odemčen barokní Velký (Löwitův) mlýn. Nejen že došlo k rekonstrukci historické budovy, byl jí dán i nový význam. V prostorech bývalého mlýna nyní funguje pobočka městské knihovny, která bude mít otevřeno celý týden. Knížku si návštěvníci budou moci přečíst u šálku kávy nebo sklenky vína z místní kavárny.
 • Divadlo Kámen zahajuje novou divadelní sezónu

  05.09.2023
  Ve čtvrtek 14. září od 19.30 hod. zahájí Divadlo Kámen novou sezónu představením „2024: Julie a Winston“. 22. září je na programu nejnovější hra „Můj bratr mesiáš“.
 • Do Starých Bohnic přijel poprvé Napoleon Bonaparte

  04.09.2023
  Městská část Praha 8 uspořádala ve spolupráci se spolkem Bohnice žijí první ročník akce s názvem Napoleonské slavnosti. Na akci nechyběla dobová hudba, uniformovaní vojáci z počátku 19. století i francouzská gastronomie, kterou mohli návštěvníci ochutnat.
 • Divadlo pod Palmovkou představí 7. ročník mezinárodního festivalu Palm Off Fest

  04.09.2023
  Divadlo pod Palmovkou odstartovalo předprodej vstupenek na další ročník Mezinárodního setkání divadel (nejen) střední Evropy Palm Off Fest, který se zaměřuje na politické a celospolečenské kontroverzní otázky. Letos proběhne od 13. října do 20. října 2023.
 • Již brzy zazní v Libeňském zámku tóny nového klavíru

  10.08.2023
  Na Libeňský zámek se nastěhovalo nové klavírní křídlo. Starý klavír, už téměř čtyřicetiletý, bohužel dosloužil.
 • Semináře na téma „Jak podat žádost o dotaci hl. m. Prahy – Program pro vlastníky památkově významných objektů pro rok 2024“

  25.07.2023
  Připravují se semináře pro veřejnost na téma „Jak podat žádost o dotaci hl. m. Prahy – Program pro vlastníky památkově významných objektů pro rok 2024“. Semináře souvisí s dotačním Programem pro vlastníky památkově významných objektů (dále jen „Program“), který hl. m. Praha vyhlašuje každý rok.
 • Barokní mlýn v Libni ožívá, knihovna a kavárna ve Velkém mlýně zahajují provoz

  24.07.2023
  Velký (Löwitův) mlýn je barokní památka, která od 16. století stojí na břehu říčky Rokytky v Libni (Praha 8). Dlouhá léta byla budova mlýna prázdná. V roce 2022 uzavřela městská část Praha 8 smlouvu se Spolkem Velký mlýn, který zahájil adaptaci mlýna na kulturní centrum. První část úprav je hotova a v pondělí 24.07.2023 zahajuje provoz knihovna a kavárna.
 • Na Libeňském zámku se včera na dvě hodiny zastavil čas

  21.06.2023
  Říká se, že někdo má hodiny a někdo má čas. A Libeňský zámek má své hodiny skrývající důmyslný systém ozubených koleček a řetězů od roku 1770, kdy rokokovou přestavbu uskutečnil pražský architekt Jan Josef Prachner.
 • Neznalost historie či totální projev lidské hlouposti a neúcty?

  01.06.2023
  Mezi velmi zdařilé streetartové vyjádření je řazen příběh Anthropoidu v Praze 8, který na 80 metrů dlouhé zdi nad Vychovatelnou už dva roky vypráví nezapomenutelný, historický příběh našich dějin. Najdou se však jedinci, kteří anonymně demonstrují svou hloupost nebo neznalost historie a opakovaně do příběhu svým vandalismem zasahují.
 • Stopami Pražského povstání a osvobozování Kobylis a Libně

  11.05.2023
  Radnice Prahy 8 si opět připravila komentované procházky po známých, ale i méně známých místech této městské části. Podle zastupitele Michala Švarce je o tyto akce velký zájem. Sám se proto jako znalý Libeňák ujal vycházky na téma po stopách Pražského povstání a osvobozování Kobylis a Libně.
 • Jako by to bylo včera

  10.05.2023
  Je název společného projektu Gymnázia Ústavní a Gymnázia Lyonela Feiningera z Halle (Saale), podporovaného Česko-německým fondem budoucnosti. Tématem je československý protinacistický odboj v období heydrichiády a zahrnuje rozhovory s pamětníky a jejich potomky, s historiky i umělci, exkurze na místa spjatá s touto temnou historií.
 • V Libni se konala tradiční pouť spojená s prohlídkou kostela

  24.04.2023
  kostela svatého Vojtěcha v Libni v Praze 8 proběhla v sobotu tradiční libeňská pouť. Také letos se mohli návštěvníci těšit na spoustu pouťových atrakcí jako jsou kolotoče na ruční pohon či stánky s nejrůznějšími dobrotami. Zároveň si mohli vyrazit i pamětní minci a ve spolupráci s hasiči se učili poskytnout první pomoc.
 • Den Jana Kubiše na zámku v Panenských Břežanech

  18.04.2023
  Sobota 27. května 2023, Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany. Celodenní vzpomínková akce.
1234>