Praha 8 odpustí nájemné podnikatelům a živnostníkům postiženým opatřeními Covid-19

Se slevou na nájemném v rozmezí 30–50 % mohou počítat podnikatelé a živnostníci v prostorách ve správě městské části Praha 8. Jde přibližně o 400 nájemců, na které dopadly v různé míře opatření spojená s koronavirem. Slevy se vztahují k období duben až červen letošního roku. Návrh, který na základě četných debat s podnikateli a obchodníky předložil radní Tomáš Slabihoudek, schválilo červencové zastupitelstvo městské části Praha 8.

Polovina nájemného bude odpuštěna nájemcům, kteří od dubna do června nemohli své provozy vůbec otevřít. Sleva 30% na nájemném pak platí pro všechny podnikatele, jejichž činnost byla bezpečnostními opatřeními dotčena částečně.

„Návrh se týká zhruba čtyř stovek prostor, které naše městská část pronajímá. Chceme tímto krokem pomoci většině podnikatelů a živnostníků, na které dopadla tíživě omezení spojená s koronavirem. Činíme tak aktivně a bez dodatečných podmínek. Uvědomujeme si, jaký mají obchody, kavárny a služby význam pro nabídku a kvalitu života v naší městské části,“ vysvětluje radní Tomáš Slabihoudek.

Z průzkumu mezi nájemci vyplývá, že tento vstřícný krok většině podnikatelů a živnostníků pomůže překlenout složité období. Oceňují rychlost a konkrétní podobu podpory. Stejně jako připravený proces, jak o úlevu na nájemném žádat.

„S množstvím nájemců jednáme individuálně. Budeme jim oporou pro vyjednávání i pro další formy podpory na úrovni státu a jeho úřadů. V případě majetku spravovaném naší městskou části budeme situaci nadále sledovat a pomáhat, kde je potřeba,“ doplňuje radní Tomáš Hřebík, podle nějž je hezkou ukázkou vstřícného přístupu městské části kupříkladu nedávno otevřený dobročinný Hvězdný bazar, který získal za výhodných podmínek krásný prostor na rohu Sokolovské a Urxovy ulice.


Veškeré další informace, podmínky slev a příslušné formuláře naleznete na úřední desce na tomto odkazu:
https://www.praha8.cz/Podminky-pro-poskytnuti-slevy-z-najemneho-v-souvislosti-s-pandemii-COVID-19-a-text-Dohody-o-poskyt.html
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 07.07.2020