Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a osm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Primátorská-parkování (Nová 04.05.2021 13:28) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, se sousedy se střídavě již potřetí dotazujeme na zábor komunikace v Primatorské ulici u stavby bytového domu. Tedy potřetí: na kolik míst má stavba povoleny zábor a na jak dlouho.
  Nová Hana
  • Odpověď: (05.05.2021 16:11)
   Vážená paní Nová,

   v současné době je na komunikaci Primátorská povolen zábor v rozsahu 46 m2, z důvodu realizace vodovodní a kanalizační přípojky. Termín realizace 19. 4. 2021 – 14. 5. 2021. Jestli stavba v povoleném záboru zaparkuje vozidlo, není v rozporu s vydaným Rozhodnutím.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Nudista vs. deti vo Vila Vlachovka (velkoformátové okna) (Katarína 03.05.2021 12:48) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  nově postavený nájemný bytový dům Vila Vlachovka na ul. U Vlachovky v těsné blízkosti usedlosti Vlachovka koncem roku 2020 postupně začali obsazovat první nájemníci. Nehledě na to, že architektura bytového nijak vizuálně nekoresponduje se svým okolím a svou hmotou i vzhledem doslovně dusí vedlejší památkově chráněný historický objekt, je přímo nepochopitelné, že tvůrce projektu zvolil namísto klasických oken velkoformátové okna orientované na obytné domy na Kubišové ulici od č. 13 cca až po 19. Máme díky tomu nežádoucí výhled do útrob bytů Vily Vlachovky. Za tmy si mnozí nestahují venkovní žaluzie, vidno celé zařízení bytů, život jejich obyvatel, v jednom případě vidět kompletně celou ložnici až od nožiček manželské postele včetně nájemníků ležících na posteli. Rušivým elementem jsou i věčně blikající displeje televizorů.

  Jeden z bytů obývá muž s partnerkou, který se ukázal a postál nahý před velkoformátovým oknem v neděli 2. května o cca 15.30. Byl ho vidět od dolní části končetin v celé jeho úplnosti. Vzápětí zůstal nahý věšet prádlo na sušák umístěn u okna. Daný byt se nachází naproti oknům dětského pokoje dítěte v školkařských věku, na ten byt s dotyčným mužem má rovnocenný výhled i sousední dům, v němž bývají menší děti. Na koho se můžeme v dané věci obrátit, abychom zarazili tento nehorázný exhibicionismus?
  Víme, že zprostředkovatelem pronájmů byla realitní kancelář Svoboda & Williams. Soudě podle fotogalerie k nabízeným bytem, místnosti nejsou vybaveny tyčkami na pověšení záclon jako je starndard u tohoto typu řešení nemovitostí s velkoformátovými okny.

  Děkujeme předem za Vaši reakci a doporučení, jak v dané choulostivé věci pokračovat dál.
  • Odpověď: (05.05.2021 12:52)
   Dobrý den,

   můžeme Vám doporučit obrátit se přímo na zmiňované sousedy a pokusit se s nimi domluvit. V krajním případě je asi možné obrátit se též na policii ve věci narušení veřejného pořádku.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: koše na psí exkrementy (Kubicová Lucie 22.04.2021 15:43) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se přimluvila za umístění košů na psí exkrementy v ulicích Na Šutce, Na Přesypu a u ZŠ na Šutce. Není tu ani jediný, přestože je tady oblíbená trasa na procházky do Troje a každodenní venčení. Nyní se tady začaly objevovat každý den plné zelené sáčky zavěšené na ploty a poházené po ulici. Dokonce i na plotě školky a školy. Děkuji Kubicová
  • Odpověď: (04.05.2021 12:01)
   Vážená paní Kubicová,

   Děkujeme za Váš podnět. Ve Vámi zmiňovaných ulicích je koš na psí exkrementy před domem Na Šutce 385/39, ale souhlasím S Vámi, že by koš na exkrementy našel uplatnění i dále v ulici Na Šutce, nebo v ulici Na Přesypu. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy ve Vámi navrhované oblasti.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad (Juráňová 23.04.2021 13:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam a z jakého důvodu byly přemístěny kontejnery na tříděný odpad, které se nacházely před budovou na adrese Křivenická 40. Před nějakou dobou byly přemístěny na roh před budovu Křivenická 421/32. Následně (asi 3 týdny zpátky) odtamtud zmizel kontejner na sklo (nevrátil se na původní místo) a dnes ráno jsem tam nenašla ani zbývající kontejnery (nebyly ani na původním místě). Na původním úmístění kontejnerů zůstaly pouze kontejnery na směsný odpad. Ráda bych tedy věděla, proč tam nesjou, případně kam byly přemístěny. Předem děkuji za odpověĎ.
  • Odpověď: (03.05.2021 16:29)
   Vážená paní Juráňová,

   na základě požadavku svozové společnosti bylo stanoviště tříděného odpadu č. 150 v ulici Křivenická přesunuto. Kvůli parkujícím automobilům zde byl dlouhodobější problém s obslužností stanoviště. Nádobu na sklo nebylo možné obsloužit v případech, kdy parkovaly automobily po obou stranách vjezdu k původnímu umístění. Kontejnery byly provizorně umístěny před budovu Křivenická 421/32, ale toto umístění nebylo schváleno Odborem dopravy ÚMČ P8. Stanoviště bylo tedy kompletně přesunuto do ulice Křivenická u zatáčky do ulice Žalovská. Jedná se o nejbližší možné umístění, které bylo schváleno Odborem dopravy ÚMČ P8.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: deratizace (Jiří 22.04.2021 19:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den v ulici Paláskova se mi přiotrávil pes.Deratizace v této ulici měla být podle vašich stránek až v říjnu.jak je možné že se tam tedy kladli jedy na hlodavce teď?A ještě jednu otázku.Nevím proč místa která se deratizují jako například tady kde je víc panelových domů a je tu park a dětské hřiště není nijak informován bydlící na této adrese.Nebylo by od věci nalepit příště na panelové domy okolo výstrahy že byly kladeny nástrahy proti hlodavcům.A ne jenom dát malou informativní kartičku velikosti kapesního mobilu na lampu.navíc jsou tu zajíci ,ptáci,veverky..Pes mi sežral návnadu v trávě cca 30 metrů od kladení návnady.bylo to modré vypadalo to jak kolečko..díky moc za odpověď
  • Odpověď: (03.05.2021 16:26)
   Dobrý den,

   deratizace na pozemcích ve správě MČ Praha 8 je prováděna ve dvou cyklech. Na jaře je to od dubna do června, jak je uvedeno na stránkách MČ Praha 8, a na podzim je to od září do listopadu. Na zmíněném místě deratizace proběhla na základě podnětů od občanů na pobíhající potkany. V době, kdy se tento pozemek deratizoval, jsem na místě byl společně s technikem deratizační firmy. Vše proběhlo v pořádku, tak jak má. Nástraha je kladena do deratizačních stanic, které jsou opatřeny zámkem, a nástrahy jsou v nich pevně uchyceny. Díky tomuto systému jsou stanice vhodné k bezpečnému použití biocidů i ve venkovních prostorách, zejména s ohledem na snížení rizika zasažení necílového druhu. Nástraha je chráněna i před dětmi uzamčením. Staničky jsou dále napevno uchycené pomocí lanka, na co nejméně viditelném místě, případně se nástraha klade přímo do nor, a to tak, že se zatlačí do takové hloubky, že ji již není možné vytáhnout ven a nora se následně ještě zaslepí. Postup deratizace byl proveden v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví. Je klidně možné, že některý ze stěžovatelů vzal deratizaci do vlastních rukou, ale deratizační firma, která nám deratizaci provádí, rozhodně nepokládá nástrahu volně do travního porostu a není ani jiná možnost, jak by se nástraha bez zásahu třetí strany mohla dostat ze staniček nebo nory 30 m do volné plochy. Velikost a umístění informační tabulky je standardizované a opět bylo v souladu s platnými zákony. Děkujeme za váš podnět.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: U Českých loděnic (Kozák 29.04.2021 12:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se informovat, kdy bude zahájena dostavba chybějícího úsek cyklostezky A2 podél Povltavské ulice? A v jaké termínu dojde k obnově asfaltu v navazujícím úseku U Českých loděnic. Děkuji
  • Odpověď: (03.05.2021 16:23)
   Dobrý den,

   k vašemu dotazu sdělujeme, že na akci „Úprava bezmotorové komunikace A2 a A26 „ Praha 7, Praha 8, Libeň, Povltavská, je v současné době vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Termín pro obnovu asfaltového povrchu v úseku U Českých loděnic není v tuto chvíli znám. Děkuji za pochopení situace. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování (Soňa Špalová 27.04.2021 15:44) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  máme 2 firemní auta s 1 řidičem. To znamená, že je v prostoru placených stání vždy pouze jedno auto. Můj dotaz zní zda neexistuje něco jako klouzavá karta na parkování pro rezidenty, na kterou lze parkovat střídavě s dvěma auty. (samozřejmě vždy jen s jedním) děkuji za odpověď
  • Odpověď: (30.04.2021 12:30)
   Vážená paní Špalová,

   ano, můžete si pro firmu registrovat přenosné parkovací oprávnění. K registraci dokládáte pouze sídlo/provozovnu firmy v Praze 8. RZ si měníte prostřednictvím Osobních stránek uživatele. Cena přenosného parkovacího oprávnění se pohybuje od 16.000,-Kč/rok do 30.000,-Kč/rok – cena se odvíjí od oblasti, kde firma sídlí a také záleží, zda zvolíte přenosné parkovací oprávnění nebo jen pro oblast.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Očkování v Gerontologickém centru v Šimůnkově ulici (Smutná 26.04.2021 7:50) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o sdělení, jaké jsou plány koordinátora očkování hlavního místa Prahy s očkovácím místem v Gerontoligickém centru v Šimůnkově ulici?
  • Odpověď: (30.04.2021 12:16)
   Vážená paní Smutná,

   odborem zdravotnictví MHMP nám bylo v minulém týdnu sděleno, že se v současné době neplánuje vypnutí očkovacího místa v Gerontologickém centru.
   Bude se nadále očkovat vakcínou Moderna. Nicméně množství přidělených vakcín nejsme schopni ovlivnit.

   Pokud byste potřebovala pomoc či další informaci, neváhejte se na nás obrátit: 

   601 263 294
   601 263 292
   601 263 290
   601 263 291

   S pozdravem

   vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Omezení provozu v ulici Povltavská (Petr Pomykacek 23.04.2021 10:30) – Doprava
  Sdílet
  jak bude resena cyklo doprava, ktera ulici Bulovka pomerne cile probiha.
  • Odpověď: (29.04.2021 15:24)
   Vážený pane Pomykáčku,

   akci povoloval PKD MHMP. V podmínkách Rozhodnutí čj.: MHMP-479549/2021/O4/Lj ze dne 14. 4. 2021, bod 2 je uvedeno: „Provozovatel záboru (dále jen provozovatel) učiní taková opatření, aby v průběhu stavby byl zajištěn bezpečný průjezd vozidel, cyklistů a pohyb pěších“.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: změna trvalého bydliště (Zuzana Krejčová 26.04.2021 17:02) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,
  potřebovala bych se dostavit na úřad kvůli změně trvalého bydliště. Vím že z důvodu Covidu jsou úřední dny pouze pondělí a středa, ale musím nebo mohu se nějak objednat? Děkuji a přeji hezký den
  • Odpověď: (27.04.2021 14:47)
   Vážená paní Krejčová,

   na změnu trvalého bydliště není třeba registrace. Dostavte se kdykoliv během úředních hodin bez předchozího objednání.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)