Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Bydlení (N 17.11.2019 8:54) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak mám získat být na Praze 8 na úřadě řekli , že byty pro rodiny proste nemají. Jsem sama s 2 dětma a majitel zas zdrazuje nájemné a to už je na mě opravdu hodně. Kam se prosím obrátit. Na Praze 8 žiju celý život. Děkuji N.
  • Odpověď: (21.11.2019 14:08)
   Vážená paní,

   k Vašemu dotazu, který se týká možnosti bydlení v obecním bytě na území Městské části Praha 8 pro rodinu, sdělujeme následující. Je pravda, že Městská část Praha 8 ve svém bytovém fondu opravdu nemá byty pro vícečetné rodiny. Řešením pro Vás by bylo využít možnosti Magistrátu hl. města Prahy, který nabízí možnost podání žádosti o nájem bytu ze sociálních důvodů. Podrobnosti k této žádosti Vám rádi sdělíme buď osobně nebo telefonicky u nás na Odboru správy majetku ÚMČ Praha 8, nebo se můžete obrátit přímo na Magistrát hl. města Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: rozsvědcení vánočního stromku (Hana Mandová 16.11.2019 11:12) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den. Letos nebude vánoční stromek na Ládví?
 • Otázka: výlety a dovolená pro seniory (Hana Mandová 16.11.2019 11:15) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, kde je možné si nechat zasílat program výletů a dovolených pro seniory?
  • Odpověď: (20.11.2019 15:44)
   Vážená paní Mandová,

   dovolené ani výlety pro seniory MČ Praha 8 nepořádá. Přehled všech akcí pro veřejnost, tedy nejen pro seniory, které pořádá MČ Praha 8, najdete v časopise Osmička a na webových stránkách www.praha8.cz.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: odlesňování a stavba? v lesoparku pod ulicí Eledrova (V.Zavázalová 15.11.2019 20:57) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, co se buduje v bývalém chráněném území pod ulicí Eledrovou u sídliště Bohnice. Před pár lety bylo vybudování široké štěrkové cesty a vykácení okolních stromů zastaveno jako nedovolené, nyní se tam dál odlesňuje stráň a bagruje, auta jezdí jedno za druhým. Majitel pozemku Bendovka s.r.o. Asi před 10 lety byla průchozí pěšina až ke hřišti v Dolákově ulici a nesmělo se tam nic stavět, pak se pozemek oplotil a cesta zahradila. Asi se změnil status pozemků a nikdo neví, co se tam za plotem bude stavět. Odlesňování stráně asi nebude jen z "estetických" důvodů. Je k této činnosti vůbec vydáno stavební povolení? Může si majitel pozemku na dříve chráněném území vykácet třeba celou stráň, kde dřív bylo rekreační území a vedle je rybníček pro chráněné živočichy?
  • Odpověď: (20.11.2019 15:34)
   Dobrý den, 

   na popsaném místě byly provedeny v minulých dnech 2 kontrolní prohlídky ze strany Stavebního úřadu Praha 8 a Odboru ochrany životního prostředí ÚMČV Praha 8, kde byly s pracovníky na místě sepsány protokoly. 
   Vlastník se dodatečně dostavil na Stavební úřad Praha 8 a doplnil do protokolu, že se jednalo o údržbu terénu do hloubku max. 1,5 m, tedy práce dle §80 odst. . 3 písm.a) Stavebního zákona.
   Také doložil ze zákona povinný doklad o likvidaci odpadu. Dále dostal výzvu , aby dodal dokumentaci prací včetně řezů a na to reagoval prohlášením, že „Jde o úklid odpadu, který byl uložen nad terén. Nebudu k tomu dělat žádné výkresy. Vyhloubená jáma bude zavezena zpět do úrovně terénu /úroveň cesty/, šlo jen o sondu, kam až sahá vrstva odpadu /sutě/“.
   Toto prohlášení zkontroluje SÚ provedením další kontrolní prohlídky v průběhu listopadu 2019.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Doprava a parkování na pozemcích ulic Maškova a Pohnertova (Petr K. 18.10.2019 17:40) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  reaguji na dotaz jiné osoby ohledně cyklistické značky v ulici Maškova. Nejde mi ani tak o tuto značku, ale o vyjádření že "soukromí vlastníci si zde provoz cyklistů nepřáli". Mohl byste prosím osvětlit vztah Prahy 8 k pozemkům v těchto místech, tedy na koncích ulic Maškova a Pohnertova? Je zde silnice, zanedbané hřiště, parkovací místa, na kterých jsou modré zóny (slepé rameno Pohnertovy ulice)... vše na soukromých pozemcích, ale na značení pro cyklisty se musíte ptát majitelů, kterým nevadí auta, ale cyklisté ano? Děsí mě totiž představa, co se stane ve chvíli, kdy si tito majitelé usmyslí, že si pozemek oplotí tak jako to udělal pan majitel na parcele 1033/30 vedle vozovny, čímž pěší chodící tímto směrem např. na tramvaj a do Penny, přišli o dlážděný chodník a musí chodit po silnici taktéž v soukr. vlastnictví. Aktuálně se na ně nejspíš vztahuje věcné břemeno, ale mohou si majitelé všechny tyto pozemky bez varování oplotit tak, že občané přijdou o průchozí cestu k Vozovně, o silnici k cvičáku/svazu chovatelů, o parkovací místa v ulici Pohnertova, neoficiální cyklostezku atd...? Máte P8 nějak zajištěno, aby k tomuto nedošlo? Jedná se o nějakém odkupu těchto pozemků nebo víte o nějakých jiných plánech majitelů těchto pozemků?

  To mě přivádí k dalšímu dotazu. Již rok zbytečně platíme modré zóny, které v končinách Pohnertovy ulice nedostačují. Zavedením modrých zón jste u nás situaci dokonce zhoršili, protože na neoznačených místech už nelze stát kvůli celoplošnému zákazu stání. Samozřejmě někdy jsou i přesto lidé nucení na těchto místech stát a když je nějaký dobrák nahlásí, dostanou pokutu přestože mají parkovací povolení zaplacené. Řeší u vás vůbec někdo problém s parkováním? Studie ohledně rozšíření parkování, kterou nechalo udělat předchozí zastupitelstvo jste asi hodili do koše, protože jsem za poslední rok nezaregistroval jediný příspěvek současného zastupitelstva k této problematice.
  Můžete na konci ulice Pohnertova alespoň mírně rozšířit vozovku a umožnit tím parkování na obou stranách? Samozřejmě je to na pozemku v soukromém vlastnictví, takže nevím jaké jsou vaše možnosti.

  Věřím, že si na odpovědi dáte záležet, případně se rád sejdu a dané místo s vámi projdu.

  Děkuji
  P.K.
  • Odpověď: (18.11.2019 16:26)
   Vážený pane,

   Zóny placeného stání (ZPS) jsou zřizovány na komunikacích ve správě TSK hl. m. Prahy. Zde i případ ulice Pohnertova. Toto není v kompetenci odboru dopravy.
   Odbor dopravy v současné době nemá žádné informace, že by zmíněné pozemky měly být nějakým způsobem oploceny apod.
   Případné zneveřejnění účelové komunikace podléhá správnímu řízení s okruhem dotčených účastníků řízení. Odbor dopravy případné odkupy pozemků neřeší. Plány majitelů nejsou OD známy. Co se týká možnosti navýšení počtu parkovacích míst v ulici Pohnertova, OD toto projedná s projektantem ZPS. Jedná se pouze o možnou úpravy dopravního značení.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: autobusove nadrazi Palmovka (Vilma 21.10.2019 12:40) – Obecní majetek
  Sdílet
  Zdravim. Velmi nas zajima kdy se zacne menit okoli kolem autob.nadrazi Palmovka, take samotne nadrazi, - je to hrozne spinave misto, schazeji se tam bezdomovci apod. Dekuji
  • Odpověď: (18.11.2019 14:02)
   Hezký den, 

   děkujeme za váš dotaz. Současné autobusové nádraží již neplní funkci, kterou naplňovalo v minulosti. Místo by se mělo během následujících let proměnit. Na části autobusového nádraží bude postaven bytový dům s aktivním parterem (obchody, kavárny, restaurace), zbylé území bude tvořit park. K danému řešení veřejného prostranství proběhne setkání s veřejností. Se soukromým investorem jsme v pravidelném jednání, klademe důraz na veřejný prostor i kvalitu výstavby. V současné době má projekt platné územní rozhodnutí. Časový horizont výstavby ale nejme v současné době schopni říci. 

   MČ Praha 8 ve spolupráci s MHMP a IPR Praha pracuje také na projektu Palmovka 2030 a realizuje dílčí intervence v podobě předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách a specifického posezení. V přípravě je například bezbariérové řešení tramvajového křížení. Vzniknout by měla také územní studie,která určí dlouhodobou vizi rozvoje dolní Libně. Dění kolem Palmovky sledujte na www.palmovkated.cz

   S pozdravem 

   Oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Propadlý občanský průkaz (Šárka Roznerová 15.11.2019 13:53) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, co potřebuji k prodloužení OP, který měl platnost pouze do 4/2019. A kam se v tomto případě mám dostavit s žádostí o prodloužení. Děkuji Vám. Šárka Roznerová
 • Otázka: Sáčky i koše na psí výkaly (Zdeněk Souček 06.11.2019 18:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Bylo by možné zajistit osazení stojan i košů na psí výkaly v parku Hračička, Zahradnické i v okolí Markýz? Chodí sem venčit své miláčky řada spoluobčany z celé Rozpaky i Dlážděnky řeší vše jen sběrem do zelených mikrotenových sáčků a odkazují po okolní zelení. Je to otravné.
  • Odpověď: (15.11.2019 13:26)
   Vážený pane Součku,

   děkujeme za Váš podnět. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy v okolí ulic Na Dlážděnce, Nad Strání a Zahradnická. Ohledně konkrétních míst, která zmiňujete, mě neváhejte kontaktovat na mailu tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sběrný dvůr (Mlejnková 24.10.2019 13:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz k otevírací době sběrný dvůr v Ďáblicích. Především jsem ráda, že tuto možnost máme a čas od času jí využíváme. Na vašich stránkách viz. příloha je uvedeno, že je otevřeno do 18h. Včera když jsme tam přijeli v 17,50h a měli pouze 3 pytle s trávou nás už nevpustil pán na vrátnici dovnitř. Což nás rozhodně nepotěšilo. Nikde ani na stránkách Ipodecu jsem nenašla toto omezení. Škoda. Ušetřili bychom si cestu. Je možné toto doplnit, aby i další kdo tam jede nejel zbytečně. Moje pracovní doba bohužel neumožňuje vydat se tam dříve.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (12.11.2019 13:36)
   Vážená paní Mlejnková,

   omlouváme se za vzniklé obtíže a děkujeme za upozornění. Zajistíme doplnění potřebných informací na web ÚMČ Praha 8. Sběrný dvůr Ďáblická provozuje společnost FCC Česká republika s.r.o. a ta má na rozdíl od společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a.s. u provozní doby sběrného dvora nově uvedeno, že odpad lze odevzdat nejpozději 15 minut před jejím koncem z důvodu vykládky odpadu a administrativy s tím spojené.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cedule (Soukupová Kamila 23.10.2019 22:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v příloze zasílám fotografii cedule, která byla použita u nejmenované vodní plochy. Myslím, že by bylo velmi vhodné podobnou umístit k rybníčku u ZŠ Burešova. Je to velmi navštěvované místo právě dětmi a měla by i vzdělávací funkci. Bylo by možné podobnou ceduli k tomuto rybníčku umístit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.11.2019 13:28)
   Dobrý den,
    
   máme v plánu u jezírka umístit 2 infopanely. Infopanely by měly mít vzdělávací funkci (informace o místní flóře a fauně) a měly by také upravovat chování v okolí jezírka. 
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)