Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Ochrana lamp proti holubům na sídl. Ďáblice (Radoslav Forman 24.07.2020 8:31) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, někdy minulý nebo předminulý rok zařídilo minulé vedení radnice P8 velmi užitečný a chvályhodný projekt, kde lampy veřejného osvětlení nad parkovišti byly osazeny ostny proti sedání holubů. Vzhledem k tomu, že na tomto sídlišti je naprosto kritický nedostatek parkovacích míst (večer ani jedno místo), a nikdo nechce parkovat pod lampou (komu by se chtělo každý den čistit auto od nánosů holubího trusu), je tento projekt opravdu velmi užitečný. Tehdy toto bylo z ale zavedeno pouze v okolí Ládví, jako pilotní, patrně protože tam bydlel bývalý starosta. Nicméně tento problém není jenom u Ládví, ale na celém sídlišti. Já např. bydlím v ul. Kaňkovského. Chci se tedy zeptat, kdy bude tato užitečná ochrana rozšířena konečně i k nám? Doufám, že jsme vás tam nenavolili zase zbytečně, a že něco skutečně uděláte pro lidi. Zatím zde marně v Kaňkovského ulici čekáme na splnění vašich volebních slibů ohledně zvětšení počtu parkovacích míst! Tento dopis očekávám, že zveřejníte. Nechci žádnou soukromou odpověď na email. Děkuji.
  • Odpověď: (13.08.2020 14:59)
   Vážený pane Formane,

   veřejné osvětlení v Praze je v gesci MHMP, potažmo správce  veřejného osvětlení - společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s., proto by případná instalace bodců byla věcí těchto dvou subjektů. 
   Z tohoto důvodu jsme na základě Vašeho dotazu, týkajícího se osazení ostnů na lampy veřejného osvětlení proti sedání holubů, oslovili přímo tohoto správce a z jejich vyjádření vyplývá, že ve většině případů, jsou svítidla technicky řešena tak, že se odklápí horní část krytu, takže z důvodů údržby a oprav není možné, aby se na ně cokoliv instalovalo, kryt by se nedal řádně otevřít. Dalším technickým omezením pro instalaci hrotů je povrch svítidla, který slouží současně jako chladič (je tam teplo, a proto na něm ptáci rádi sedají), a to se zvýšenou měrou platí i pro nadcházející generaci svítidel LED. Jakýkoliv zásah do konstrukce pak mění chladící poměry v závislosti na konstrukci tohoto přídavného prvku. Přehřívání prostoru svítidla vede k častějším výpadkům samotného svítidla a k selhávání předřadných částí. Montáž jakékoli konstrukce na svítidlo znesnadňuje také jeho čištění, což opět může vést k přehřívání. Musí být zachován dostatečný manipulační prostor pro údržbu aby nedocházelo ke zranění údržby o hroty.                                                                                                       
   Všechny uvedené důvody představují neúnosné riziko pro správce při zajišťování údržby veřejného osvětlení, a proto nesouhlasí s plošnou instalací jakýchkoliv zařízení na svítidla, tedy i trnů proti ptákům. 
   Z výše uvedených důvodů technologického charakteru, by oba subjekty dle jejich vyjádření byli proti instalaci bodců na stožáry veřejného osvětlení.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid chodníků (Ivana Albrechtová 11.08.2020 15:43) – Životní prostředí
  Sdílet
  úklid chodníků v části Karlína Saldova, Kubova,Sovova. Tady se metaři neobjevili přes 2 měsíce. Opakuje se to pravidelně každý rok. Takže doufám. že dojde k nápravě.
  • Odpověď: (13.08.2020 14:50)

   Vážená paní Albrechtová,

   dle včerejšího (12.8.) sdělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy bude příští týden zahájen tzv. komplexní úklid komunikací v oblasti Karlína.

   Plán letní údržby vozovek a chodníků ve správě TSK najdete zde: http://letni-udrzba.tsk-praha.cz/imapa.aspx

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bahno z lesa (Jana Jonášová 04.08.2020 15:24) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych upozornila že v ulici Havránkova 1655/1 je opět po větším dešti naplavené bahno z lesa. Prosím o odstranění a řešení této situace. Děkuji za brzké řešení
  • Odpověď: (11.08.2020 14:31)
   Vážená paní Jonášová,

   problém s vyplavovanou hlínou z Ďáblického háje byl již předán k řešení podniku Lesy hl.m. Prahy. Patrně bude nutné provést nějaké drobné úpravy terénu (stružky, zábrany), aby se situace neopakovala. Úklid chodníku by měla provést servisní společnost ACTON, zajišťující správu nemovitostí pro Magistrát hl.m. Prahy. Úřad MČ Praha 8 k vyřešení této záležitosti více přispět nemůže.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Rozmístění a četnost biokontejnerů v Kobylisích (ing.arch.Lenka Houbová 26.07.2020 18:51) – Životní prostředí
  Sdílet
  Jako seniorka(69 let)bych uvítala větší četnost kontejnerů.Jsem sama na malou zahrádku(přesto produkuje slušný zelený odpad)a je nad mé síly dopravit tento odpad do nabízených kontejnerů(malá četnost a velká vzdálenost).Prosím o častější přistavení v blízkosti ulic Pakoměřická, Veltěžská a Na Ládví,což je oblast RD se zahrádkami.Vloni na podzim zde byl umístěn několikrát!Je to potřeba i na jaře a v létě! Jinak budu nucena využívat normální popelnice na směsný odpad. Děkuji za pochopení !
  • Odpověď: (07.08.2020 11:47)
   Vážená paní Houbová,

   Děkujeme za Vás podnět. V té oblasti, co zmiňujete je pro přistavení BIOVOK schválené místo Klecanská x Na Ládví, kde byl BIOVOK umístěn v roce 2020 v dubnu, květnu, červnu i červenci. V srpnu bylo místo vynecháno, ale bude zde přistaven BIOVOK ve středu 2.9.2020 od 14:00 do 18:00.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkovací oprávnění (Václav Filip 04.08.2020 15:32) – Doprava
  Sdílet
  Když už jste tady zavedli to nesmyslné placené parkování v zónách na sídlišti Ďáblice i pro residenty, proč je nutíte každý rok si chodit uhradit částku v mém případě 180,- Kč do pokladny na úřadě v Libni. Proč nelze zaplatit z domova platební kartou??!! Takto otravovat občany v dnešní době, kdy i vstupenku do divadla lze koupit po internetu. Co znamená osobní schránka uživatele a jak ji získat?
  Děkuji za odpovědi.
  V. Filip
  • Odpověď: (06.08.2020 15:53)
   Vážený pane Filipe,

   prodloužení parkovacího oprávnění je samozřejmě možné i online přes Osobní stránky uživatele, bez nutnosti návštěvy naší výdejny.
   Jestliže jste při registraci parkovacího oprávnění zadal svoji e-mailovou adresu, byly Vám na ní zaslány přihlašovací údaje do Osobních stránek uživatele. Pokud se nemůžete přihlásit, stačí kontaktovat pracovníky výdejny (e-mailem, telefonicky) a přihlašovací údaje Vám obnoví. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lavičky (Šárka Šimková 28.07.2020 10:34) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v Akátová 1175/3 a chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné nainstalovat lavičky. V okolí je jich spoustu a u nás žádná. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (06.08.2020 15:51)
   Vážená paní Šimková,

   je to možné, ale bude k tomu potřeba oficiální souhlas předsedy bytového sdružení z vašeho domu (dokument), aby se vědělo, že s tím všichni v domě souhlasí. A dále bych prosil o návrh, kde na námi spravovaném území by se vám lavičky zamlouvaly. Například načrtnout do mapky. Děkuji.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pečovatelský dům dotaz co se dá dělat. (Míla Studničková 29.07.2020 10:47) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den.Bydlím v pečovatelském domě Burešova 12.Jsem alergik-astmatik.Dá se něco prosím udělat s kouřením?Bydlím v 5 patře a z nížšího patra k nám jdou nesnesitelné kuřácké výpary
  • Odpověď: (04.08.2020 15:09)
   Vážená paní Studničková,

   chápeme, že kouření v bytech a na balkonech je velmi nepříjemné pro ostatní nájemníky. Bohužel Dům s pečovatelskou službou je klasický bytový dům městské části a pečovatelská služba v něm jen poskytuje své služby. Nemáme žádný vliv na chování klientů a sousedské soužití. 

   S pozdravem,

   Mgr. Lucie Bogdanová
   Ředitelka
   Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8 - SOS Praha 8
   Bulovka 1462/10
   180 00 Praha 8
   tel.: 283842125
 • Otázka: Zábor v ulici V Zahradách (Miroslav Beneš 03.08.2020 13:18) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci do kdy je platný zábor v ulicích V Zahradách a Na Sypkém. Dále bych chtěl požádat o informaci jakým způsobem bude policie řešit neustálé parkování vozidel (převážně zaměstnanců stavby) na chodníku v ulici V Zahradách.
  Děkuji
  • Odpověď: (04.08.2020 14:48)
   Vážený pane Beneši, 

   zábor v ulicích V zahradách a Na sypkém je povolen do 31.10.2020. 
   Ohledně špatného parkování se, prosím, obraťte přímo na městskou policii. Odbor dopravy není v tomto kompetentní. 
   Městská policie Praha 8 - operační středisko - 222 02 5556; 222 02 5557

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Dopravní obslužnost (Zdenêk Souček 31.07.2020 15:32) – Doprava
  Sdílet
  Múžete nám zodpovêdêt, z jakého dúvodu byla zrušena zastávka autobusu mhd 112, Pelc-Tyrolka a to bez náhrady? Tři roky jsem bojoval I s Vámi za osazení lavičky, let teď radêji dovolíte zrušit zastávku, jen at se ti dúchodci projdou od vêtšnê přeplnênÿch autobusú 201 s nákupy. Obchody jste tu nechaly zrušit a Nové nepovolíte vystavêt !
 • Otázka: Silnice v ulici Pod Hájkem (Marta Křepelková 31.07.2020 12:04) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda se neplánuje nějaká oprava ulice Pod Hájkem. Bydlím v domě s okny do této ulice a celkem pravidelně slyším, jak auta škrtají podvozkem o extrémně hrbolatou silnici. Kdo to tam zná, už umí mezi hrby kličkovat, ale stejně se každý den najde někdo, kdo si tam podvozek mírně upraví. Je mi těch řidičů vždy docela líto. Jedná se o poměrně frekventovanou ulici, ale její stav tomu příliš neodpovídá, což zároveň zvyšuje množství hluku v okolních bytech. Děkuji.
  • Odpověď: (04.08.2020 10:30)
   Vážená paní Křepelková,

   Váš dotaz předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní, k vyjádření.

   S pozdravem 

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)