Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a pět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Poražený. smrk (Zdeněk Souček 09.09.2019 9:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dnes 9.9.v raných hodinách byl Poláček 100let starý stříbrný smrk v zahradě rekonstruovaného domu v ul. Nad Rokoskou 1. CHtěl bych jen vědět či to bylo opět svévolné,nebo bylo pokácení povoleno ?
  • Odpověď: (13.09.2019 10:46)
   Vážený pane Součku,

   k vašemu dotazu „kácení smrku na pozemku p. č. 627 v k. ú. Libeň, v ul. Nad Rokoskou 1, Praha 8“ uvádíme následující. Dle zjištěných skutečností se jednalo o kácení podměrečné dřeviny (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nepřesahoval 80 cm). Dle ustanovení § 3 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se povolení ke kácení dřevin, za předpokladu, že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku (§ 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny – dále jen zákon), náhradní výsadby (§ 9 odst. 1 zákona) nebo stromořadí, podle § 8 odst. 3 zákona nevyžaduje pro dřeviny o obvodu kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí (průměr kmene cca 25,5 cm).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Květináče v Libni (Jan Hamáček 05.09.2019 13:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v prostoru Libně jsou již asi dva -tři roky na chodnících rozmístěné velké kulaté květináče. Řada z nich není udržovaná, resp. se o ně stará dobrovolně paní z květinářství. Kdo má tyto velké květináče na starosti? Kontroluje někdo jejich průběžnou údržbu? děkuji.
  • Odpověď: (12.09.2019 15:04)
   Vážený pane Hamáčku,
    
   garantem péče o květináče v ul. Na Rokytce a U Libeňského pivovaru v Libni je spolek Naše Libeň.  S dotazy, které se týkají jejich údržby,  se proto obraťte na tento spolek (tel. 602 621 541).
    
   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kam s pneumatikou (Ludmila Seidlová 10.09.2019 14:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  nějaký dobrák u našeho domu odložil k poplenici pneumatiku. Ovezla bych ji, ale nevím kam. Zjistila jsem, že do kontejneru na velkoobjemový odpad nepatří, ani do tzv. nebezpečného odpadu, v tom, co je možné dát do sběrného dvora také pneumatiky nejsou uvedené. Můžete tedy poradit, kam s ní?
  Předem děkuji
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (11.09.2019 16:13)
   Vážená paní Seidlová,

   použité pneumatiky by mělo být rozhodně možné odevzdat zdarma nebo za malý poplatek v jakémkoliv autoservisu, pneuservisu nebo prodejně pneumatik.  Seznam sběrných míst je např. na adrese https://docs.wixstatic.com/ugd/98a2de_f6be391fd34e4f2a893126921021d568.pdf.

   Děkujeme, že uklízíte za druhé.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vyhrazené místo pro zásobování (Jan Krahulec 23.08.2019 12:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda by bylo možné v Pobřežní ulici na úrovni pasáže k metru Florenc zřídit vyhrazené krátkodobé parkovací stání pro zásobovací dodávky.
  Žijeme ve městě a zásobování je potřeba, bohužel v daném místě jsou všechna místa plná a fakticky nelze legálně na chvíli zaparkovat, jsou tu všude zákazy zastavení.
  Živé město bez těchto služeb existovat nemůže a městská policie má trochu nevděčnou práci, musí se věnovat porušením zákazů, ale sami určitě vědí, že to nedává moc smysl.
  Často zde parkují drahá SUV v křižovatce nebo tu hulákají feťáci, těmto prvkům by se určitě MP měla věnovat více než klukům, kteří krátkodově zastaví kvůli doplnění zboží do místních obchodů.
  Děkuji a přeji hezký den,
  Jan Krahulec
  • Odpověď: (11.09.2019 13:01)
   Vážený pane Krahulče,
    
   Možnost zřízení zásobovacího boxu v ulici Pobřežní bude projednána s dotčenými orgány.
   Je ale nutné zmínit, že v rámci kolaudace uvedených nebytových prostor má být zajišťováno zásobování z ulice Sokolovská, kde k tomuto účelu jsou zřízeny zásobovací boxy.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: nový park Bohnice (u OC Krakov) (Jiří Vojáček 09.09.2019 15:36) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den. Nový park již je delší dobu v provozu, ale stále čekáme na některé slíbené věci. Na příklad: víceúčelová budova uprostřed parku, kde měla být kavárna, czechpoint a možná i něco jiného. Určitě finančně nákladná stavba a stále nic. Také měli být na části parku farmářské trhy. Zatím nebyly. Fontána běží jen málokdy a to vždy jen na chvíli. A chodník mezi parkem a Lodžskou ulicí absolutně nevhodný pro kočárky a invalidní vozíky. Kdy bude slíbená oprava? Také by se dalo hovořit o úklidu prostoru, ale nepořádek si dělají sami občané. Děkuji za odpověď. Vojáček Jiří
  • Odpověď: (10.09.2019 13:24)
   Dobrý den,

   v současné době proběhne výběrové řízení na provozovatele budovy, vypisuje jí odbor majetku, pod který tento prostor spadá. Praha 8 nebude organizovat žádné farmářské trhy, tedy v případě zájmu nějakého provozovatele může požádat o pronájem plochy a trhy zde organizovat. Fontána běží pouze při optimálních klimatických podmínkách, většinou šest hodin. Nespustí se za větru a při teplotách nižších než je 20 C. Jestli myslíte chodník přímo u silnice, žádáme již delší dobu správce komunikace TSK o opravu, ohledně chodníčků přímo v parku, byl tak navržen v projektu v minulých letech a žádná změna se neplánuje.

   Děkuji za dotaz

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Billboard Rokoska (Zuzana Rettichová 09.09.2019 14:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych upozornila na billboard ,který se nachází v Holešovičkach nedaleko zastávky Kuchyňka. Již dříve se řešila intenzita svícení především ve večerních a ranních hodinách ,kdy billboard zářil lidem do oken. Jeho intenzita se snížila. V současné době opět velmi intenzivně svítí a reklamy blikají a ruší již od 6 od rána ,večer to samé. Je možné s tím něco udělat ? Děkuji za odpověď
 • Otázka: Andrštova - zákaz parkování (Petr Barták 06.09.2019 10:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, kde najdu bližší informace o plánované rekonstrukci komunikace a zákazu parkování? Především jak dlouho to bude trvat? Nikde na webu MČ ani TSK jsem nic nenašel. Děkuji.
  • Odpověď: (10.09.2019 13:08)
   Vážený pane Bartáku,

   odbor dopravy nemá k dnešnímu dni bližší informace o plánované rekonstrukci komunikace Andrštova. V této věci je kompetentní správce komunikace TSK, který by Vám měl poskytnout bližší informace.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: nepořádek odpadky a zápach (Martin Vaníček 05.09.2019 12:50) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by šlo něco udělat s nepořádkem odpadkami pod mostem pod magistrálou kde se zbíha ulice Křižikova a Na Florenci gps souřadnice 50.0897772N, 14.4378889E vedle Muzea H.M.Prahy viz obrázek stálo by to tam pořádně uklidit a projet to tam s čisticím vozem všude se válej odpadky ruzně a zároven to tam zapácha. akorát se tam hromadí odpad hlodavci (potkani) tam v nočních hodinách běhají! neuklízelo se tam tak aspon přes rok řek bych že je to docela špatná vizitka Prahy že muže být takový nepořadek blízkosti Autobusového stanovište Florenc kde chodí cizinci a turisti co přijeli do Prahy a jdou se ubytova do hotelu na Praze 1, tak choděj kolem toho a zároveň to i cítěj zápach.
  Chodím kolem toho každý den do prace a pořád se nic nezměnilo nic prostě to asi nikdo nevidi že muže být takový nepořádek v centru Prahy!!!! Děkuji předem za odpověď a zjednanou nápravu S pozdravem Martin Vaníček
  • Odpověď: (09.09.2019 16:01)
   Vážený pane Vaníčku,

   předávám vyjádření TSK. Část prostoru pod magistrálou je ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy, část ve vlastnictví Magistrátu hl. m. Prahy, kde úklid provádí TSK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz


   Vážený pane Hohle,

   toto konkrétní místo je v naší správě (DP mají to za McDonald´s) a pravidelně ho uklízíme, díky tamnímu osazenstvu jsou však ta místa velice rychle opět znečišťována. Nicméně provedu kontrolu, jestli dodavatel nepolevil v kvalitě úklidu.

   Přeji Vám hezký den.

   S pozdravem

   Bc. Martin Špaček
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: Obtěžování cestujících na zastávce Vosmíkových (Novotný 02.09.2019 16:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den je možné něco udělat pro bezpečnost a zpříjemnění cestování ze zastávky tramvaje Vosmíkových nahoru i dolů v ul.Zenklova? Už delší dobu se tady vyskytuje skupina bezdomovců,kteří svým chováním obtěžují lidi.Např dnes jsem byl svědkem toho,že seděli uvnitř zastávky ,jeden kouřil,měli tam víno a cestující s dětmi stáli raději na dešti. Obtěžují žebráním a zápachem,chodí na záchod do okolní zeleně.Jsou tu každý den,srocují se i u restaurace a obchodu Ve vrchu 10 a schody domu Braunerova 28. Jde o stále stejné asi 3-4 osoby,jeden má bilou kšiltovku,šedé tepláky a oranžové boty,šedovlasý vousatý,denně tu otravuje a žebrá.Dočetl jsem se tu,že policie je nemůže vykázat,to mi připadá neuvěřitelné,že by jim MP museli něco vysvětlovat,v zastávce nemají co dělat.Je dobře že píšete o zvýšeném dohledu,děti ted budou jezdit do školy, tak snad to pomůže,ta situace už je neúnosná.
  • Odpověď: (09.09.2019 10:46)
   Vážený pane Novotný,

   velice děkujeme za Váš podnět, který jsme předali na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8. MP Praha 8 bude v uvedené lokalitě provádět zvýšenou hlídkovou činnost. Tuto lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality. 
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Kopec mezi Hnězdenskou, Sosnoveckou a Lešenskou (Gebauerová 02.09.2019 20:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, vím, že tuto část nesekáte, protože není ve Vašem majetku. Ale ten kopec je opravdu příšerný, vysoká tráva plná všelijaké havěti. Tento stav trvá již řadu let. To nelze pozemek nějak vyvlastnit nebo pokutovat majitele, kteří neošetřují pozemky uprostřed hezké zeleně? Jak je možné, že nemůžete majitele pozemku pokutovat. Kdysi jsem jezdívala do jedné vsi, která každému, kdo alespoň jednou ročně neposekal pozemek napsala majiteli, že ho poseká na jeho útraty. A měli na to obecní vyhlášku.
  • Odpověď: (04.09.2019 16:16)
   Dobrý den paní Gebauerová,

   OŽP nemá zákonnou možnost, jak donutit vlastníky pozemků k provedení seče. V případě nepořádku na pozemku tomu tak není a je možno vlastníka pozemku vyzvat k nápravě, například k odklizení černé skládky, nebo drobného polétavého odpadu.
   V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat tel.724 596 622

   S pozdravem 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)