Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Údržba komunikace a zeleně (Lucie Grohmanová 08.08.2019 10:24) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  již několik let neprobíhá údržba a úklid ulice U Pazderek (jedná se o posledních cca 500 metrů směrem ke konečné Sídliště Bohnice). Ulice je plná výmolů, prašná, po dešti samá louže a bláto. Kdy se chystá oprava této komunikace?
  Dále bych se ráda zeptala na údržbu zeleně v této ulici. V loňském roce došlo k prořezání náletových dřevin. Od té doby nebyla ani jednou posekána tráva. Tráva a ostatní rostliny v zeleném pásu mezi ulicí U Pazderek a Zhořelecká dosahují výšky přes 2 metry.
  Kdy bude tato tráva posekána?
  Děkuji za odpověď. Lucie G.
  • Odpověď: (13.08.2019 10:55)
   Vážená paní Grohmanová,

   část dotazu týkající se opravy ul. U Pazderek předávám správci komunikace TSK k vyjádření.

   Zbytek dotazu týkající se zeleně patří pod Odbor životního prostředí, kam byl Váš podnět také zaslán.

   S  pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
  • Odpověď: (13.08.2019 14:22)
   Vážená paní Grohmanová,

   v celé lokalitě Staré Bohnice právě probíhá rekonstrukce vozovek i chodníků, která je plánována až do konce roku 2020, v rámci této akce je plánována i rekonstrukce ulice U Pazderek.
    
   S pozdravem

   Ing. Štěpánka Romanová
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
   e-mail: stepanka.romanova@tsk-praha.cz
 • Otázka: Zadost (Dagmar 05.08.2019 9:04) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, v ulici Strizkovska, primo v tiskarne Merk-Ntile se nam ubytovalo nekolik bezdomovcu, kteri si sem dotahly kusy nabytku. Delaji hluk (alkohol), ukrutny neporadek, shromažduji veci. Je zde ukrutny smrad. Kdyz zaparkuji pred svym domem, v momente je u me par potacejicich a smradlavych individui a obtezi tim, ze zebraji a neskutecne pachnou. Pro vsechny obyvatele, kteri museji chodnikem pred timto "brlohem" projit, je to velice neprijemne !! Pres den se tito lide valeji opili pred nasim domem, kde i posedavaji.Z kontejneru na smesny odpad si udelali WC, kde stale neco vybiraji a delaji tak neporadek. Prosim, bylo by mozne vyresit ? Strasny zapach, vykaly, binec !
  • Odpověď: (12.08.2019 9:25)
   Vážená paní Dagmar,

   uvedený objekt je ve vlastnictví soukromého majitele, který byl vyzván, aby objekt řádně zabezpečil a zamezil tak možnosti přebývání nežádoucích osob. Pokud se však tyto osoby nedopouštějí žádné trestné činnosti ve veřejném prostoru není možné je z místa vykázat.
    
   Váš podnět byl předán na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8 a uvedenou lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality.
    
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156, nebo Policii ČR na lince 158.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Martin Karásek
   odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
   e-mail: martin.karasek@praha8.cz
 • Otázka: schody do Proseckých skal (M.Štětinová 05.08.2019 18:35) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o sdělení, v jakém stádiu je projekt výstavby schodů z ulice Na sypkém směrěm do Proseckých skal. Děkuji M . Štětinová
  • Odpověď: (07.08.2019 10:16)
   Vážená paní Štětinová,

   na SÚ P8 není evidována žádná žádost o stavební povolení zmíněných schodů.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: Prodejna Tereza Střelničná 1660 (Novák 05.08.2019 16:48) – Ostatní
  Sdílet
  Doslechl jsem se, že prodejna lahůdek TEREZA u Ládví se má zrušit a místo toho tam má být herna. Prodejna Tereza je ve svém okolí nezastupitelná, protože nic podobného v okolí není. V okolí není ani pořádná cukrárna, zejména poté, co zrevitalizovali prodejnu Albert. A pak zřídit v místě další hernu je snad proti celostátní přijaté politice.
  S pozdravem
  P.Novák
  • Odpověď: (06.08.2019 12:06)
   Vážený pane Nováku,

   zatím SÚ P8 žádnou žádost o změnu užívání v tomto prostoru neeviduje.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: Zastávka Vosmíkových a nedopalky - znovu (Ivana Barsová 02.08.2019 9:23) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vkládam opětovně dotaz, který zatím nebyl zodpovězen. Prosím o odpověď.

  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o informaci, jestli se bude někdo zabývat nepořádkem a zejména pohozenými nedopalky po celé délce na zastávce Vosmíkových (směr Palmovka).
  Zasílala jsem již několik podnětů přes aplikaci - bylo mi odpovězeno, že podnět bude předán DPP, který má pozemek ve své správě. Jelikož se dlouhé týdny nic nedělo, poslala jsem podnět z vlastní iniciativy, přičemž jsem obdržela odpověď, že uvedeny prostor není ve správě DPP. Tak jak dlouho tam ještě bude ze zastávky veřejný popelník?
  Proč toto místo nebylo upraveno během rekonstrukcí, které proběhly v roce 2018?

  Děkuji předem za řešení této situace!
  • Odpověď: (06.08.2019 11:54)
   Vážená paní Barsová,
    
   zastávka Vosmíkových zatím není ve finální podobě.  V dohledné době se daná oblast bude rekultivovat. Dokončení měla původně provést Technická správa komunikací hl.m. Prahy, která však po dohodě věc předala k dokončení naší městské části. Nyní probíhají jednání o legislativních a dalších aspektech převzetí této záležitosti a podle posledních informací by měla být úprava zastávky dokončena v září tohoto roku.
    
   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz
 • Otázka: Oprava silnice developerem (Lubos Kolar 05.08.2019 18:08) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Můj dotaz z 31.7.2019 se záhadně ztratil..proto posílám raději ještě jednou:
  Dobrý den. Bydlím v ulici Pod Bání již cca 3 roky. Před cca 2 lety započala firma Codeco s výstavbou projektu Rezidence Pod skálou - ulice Nad Bání. Na schůzi našeho SVJ zaznělo, že po dostavbě bytů developer opraví vozovku v ulici U Pekařky. Vozovka v této ulici byla v podstatě už před výstavbou ve špatném stavu, s výmoly a zničenými dlažebními kostkami. V bytech rezidence se již evidentně bydlí, jsou dokončené. Chci se zeptat zda-li je opravdu takto developer vázán nějakou smlouvou, kde je případně tato smlouva k nahlédnutí a jak Praha 8 přistupuje v podobných případech. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (06.08.2019 11:40)
   Vážený pane Koláři,
    
   toto by měl řešit ve spolupráci s investorem stavby správce komunikace – TSK hl. m. Prahy a.s., kdy se před započetím stavby udělá pasportizace komunikace, během které se zjistí její skutečný stav a následně po ukončení stavby se stav komunikace porovnává se stavem před započetím stavby. Pokud nějaké smlouva, jak uvádíte, s investorem stavby byla, tak byla právě s TSK hl. m. Prahy a.s., nikoliv naší městskou částí, neboť se jedná o místní komunikaci III. tř. ve správě TSK hl. m. Prahy, nikoliv MČ Praha 8.
    
   Na základě Vašeho podnětu vykonáme v rámci státního dozoru ve věcech pozemních komunikací kontrolní prohlídku a podnět s fotodokumentací předáme na správce komunikace – TSK hl. m. Prahy a.s.
    
   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem

   Jana Herberová
   pověřená vedením oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: jana.herberova@praha8.cz
 • Otázka: Travniky kolem krizovatky (Vilma Medisauskaite 31.07.2019 11:28) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den. Dotaz prosim, kdo se stara o okoli kolem krizovatky Palmovka? Trava je posekana kolem arealu Nova palmovka, ale kolem uz ne... Dale, zastavky Na Zertvach, Divadlo Pod palmovkou - mate v planu je vylepsit ci zustanou tak jak jsou? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (05.08.2019 20:32)
   Vážená paní Medisauskaite,
    
   plochy kolem křižovatky na Palmovce mají různé správce, část je dopravních podniků, plochy na fotografiích jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., další plochy jsou ve správě MČ Prahy 8 (ty jsou posekané).
    
   Zastávky ve správě zeleně nemáme, pouze nově umístěný mobiliář se zelení, který bude umístěn také před Divadlo pod Palmovkou.
    
   S pozdravem

   Ing. Petra Palusová
   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: petra.palusova@praha8.cz
 • Otázka: Volná místa ve školkách (Marie Kunstatova 03.08.2019 9:53) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím kde najdu, kolik mají školky volných míst pro předškoláky? Moc děkuji MK
  • Odpověď: (05.08.2019 14:49)
   Vážená paní Kunstatová,
    
   počet volných míst v mateřských školách zveřejněn není, téměř všechny školky jsou plně obsazené. Pokud potřebujete umístit předškolní dítě, a nebyli jste u zápisu, obraťte se přímo na Odbor školství a Vaše dítě bude umístěné.
    
   S pozdravem

   Mgr. Jaroslava Benetková
   vedoucí oddělení provozu a organizace školství
   Odbor školství (OŠ)
   e-mail: jaroslava.benetkova@praha8.cz
 • Otázka: Osvetlenie (Marin Paluch 03.08.2019 19:50) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den, v ulici U mlynskeho kanalu v Karline zo 6 lamp svietia 2, taktiez je pri petkach stlpov dvojmetrova trava...dakujem Martin
  • Odpověď: (05.08.2019 14:40)
   Vážený pane Paluchu,
    
   závada na pouličním osvětlení byla nahlášena firmě Technologie hl. m. Prahy na příslušnou adresu poruchyvo@thmp.cz.
    
   Děkujeme za upozornění.
   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz
 • Otázka: bioodpadové kontejnery (Helena Šimáčková 03.08.2019 8:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Žiji v široké oblasti rodinných domků Slovanka a nevím přesně čím je určováno přistavování kontejnerů, ale stává se, že i tři měsíce není žádný přistaven ani nikde poblíž.
  • Odpověď: (05.08.2019 14:34)
   Vážená paní Šimáčková,

   děkuji za Váš podnět ohledně přistavování kontejneru na BIO odpad.
   Kontejner do Vaší oblasti, konkrétně křižovatku ulic Dolejškova x U Slovanky, bude přistaven 2. října 2019 od 13:00 hodin do 17:00 hodin.

   Další přistavování kontejnerů bude zhruba každý druhý měsíc.
   Po prověření využitelnosti kontejneru na tomto místě bude tato četnost opravdu dostačující.

   Děkuji za Vaši spolupráci i pochopení.
    
   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jiri.jansa@praha8.cz