Dvě pietní vzpomínky na Kobyliské střelnici

Dvěma pietními akty si Praha 8 připomene dvě smutná výročí. Nacisté zde popravili před 80 lety 16. června lidické obyvatele a 19. června bývalého předsedu protektorátní vlády a účastníka domácího odboje Aloise Josefa Eliáše. Oba pietní akty začínají v 18 hodin. Přijměte naše pozvání. 

16. 6. v 18:00 hod. - Kobyliská střelnice 

Pieta Lidice. Nacisté popravili 16. června 1942 dalších 26 lidických obyvatel: sedm žen a osm mužů z rodin Horáků a Stříbrných, uvězněných již dříve, dále devět dospělých mužů, kteří byli osudné noci mimo Lidice (sedm v práci, jeden v nemocnici a jeden se několik dní skrýval v lesích) a dva chlapce, u kterých bylo při evidenci dětí dodatečně zjištěno, že již překročili 15 let věku.

Na pietní akt bude navazovat před Kobyliskou střelnicí koncert orchestru Pražské konzervatoře (hrají vlastní skladby speciálně složené k Lidicím). 


19. 6. v 18:00 hod. - Kobyliská střelnice
 
Pieta A. J. Eliáš. Nacisté popravili 19. června 1942 Aloise Josefa Eliáše, českého generála, politika, účastníka domácího odboje za druhé světové války, který byl také předsedou protektorátní vlády mezi léty 1939 a 1941. Za svou odbojovou činnost byl nacisty popraven jako jediný premiér okupovaného státu v Evropě. 

Na pietní akt navazuje zpěv hymny žáky ZUŠ Taussigova. Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Kobyliská střelniceMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 15.06.2022