Libeňský svět nabízí výstavu o Arnoštu Lustigovi

Arnošt Lustig patřil mezi významné spisovatele, novináře a scenáristy, jehož dílo bylo ceněno u nás doma i ve světě. Za svou práci získal několik významných ocenění a jeho odkaz žije dál i více než deset let od jeho smrti. 

Městská část Praha 8 spolu s Nadačním fondem Arnošta Lustiga nyní pořádá výstavu s názvem Návraty: Cukr, chleba, Lustig. Arnošt Lustig se narodil a vyrůstal v Libni a do kulturního centra Libeňského světa se nyní opět vrací a to díky řadě fotografií a předměty, spojenými s jeho životem. Výstavu pořádá dcera Arnošta Lustiga Eva Lustigová. 

Arnošt Lustig patřil mezi významné české autory, jehož díla si cenili i v zahraničí. Během svého uměleckého života spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi, ať už z filmové nebo výtvarné profese. Často je přitom spojovala podobně smutná historie.

Spisovatelem se stal tak trochu na truc. Poté, co přežil Osvětim a uprchnul z transportu smrti, mu jeho oblíbený učitel nevěřil jeho hrozivé historky. A proto sám sobě položil otázku: „Co bychom měli učinit, abychom změnili svět?“ A tak začal psát o tom, co prožil. Jeho bohaté dílo se nyní pokouší shrnout aktuální výstava. 

K vidění jsou desítky fotografií předních českých fotografů i snímky z rodinného archivu a předměty spojené s Lustigovým životem a jeho zálibami. Prostory pro výstavu poskytla Městská část Praha 8.

Výstava, jejíž součástí je i projekce dokumentárních filmů Evy a Josefa Lustigových, potrvá až do konce roku 2021.


Otevírací doba:

Čtvrtek: 
10.00–12.00 hodin a 13.00–18.00 hodin
Sobota: 10.00–12.00 hodin a 13.00–17.00 hodin

Po domluvě lze navštívit centrum i mimo otevírací dobu.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 16.11.2021