Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích

Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v BohnicíchMěstská část Praha 8 by mohla díky dohodě s investorem získat novou hasičskou zbrojnici v plánovaném volnočasovém a rezidenčním areálu v Bohnicích v lokalitě Pomořanská. Radní ve středu odsouhlasili plánovaný prodej pozemku, součástí transakce je i to, že investor v rámci projektu postaví velkorysé zázemí pro dobrovolné hasiče, kteří dnes přežívají v naprosto nedůstojném prostředí v areálu bohnické psychiatrické nemocnice.

Dále městská část získá v rámci transakce opci na koupi bytů pro potřebné profese jako jsou členové IZS, učitelé nebo zdravotní sestry, které nám chybějí. Celkové plnění investora ve prospěch městské části dosahuje 50 milionů korun. Prodej pozemku u ulice Pomořanská bude ještě projednávat zastupitelstvo.

Investor se dále zaváže, že na své náklady vybuduje multifunkční moderní hřiště se zázemím a horolezeckou stěnou, které nahradí stávající basketbalové hřiště. To bude po dobu výstavby přesunuto na protější pozemek. Areál bude zahrnovat kromě bytů i veřejnosti přístupné vnitřní sportovní prostory včetně bazénu, zařízení péče o seniory a ambulantní zdravotnické zařízení a dětské skupiny. V rámci výstavby vzniknou pro potřeby provozu areálu a obyvatel nových bytů podzemní parkoviště, i zhruba 45 míst venkovních, které budou moci využít současní obyvatelé sídliště. Projekt navrhl renomovaný ateliér Aulík Fišer Architekti.

„Díky prodeji pozemku jsme se dokázali s investorem domluvit i na podobě projektu, který tu vyroste a má potenciál stát se novým lokálním centrem sídliště, zároveň naplní i potřeby městské části. Nebude se tak opakovat situace nedalekého projektu Troja Horizont, kde si majitel pozemku prosadil soudní cestou výstavbu bez jakékoliv dohody s městskou částí,“ říká Radomír Nepil (ANO), místostarosta pro územní rozvoj. Investor měl u Pomořanské ulice původně v plánu postavit výškové studentské bydlení bez veřejné vybavenosti, s tímto záměrem městská část nesouhlasila.

„Bez dobrovolných hasičů by záchranný systém v Praze nemohl fungovat. Podmínky, ve kterých působí, se samozřejmě odrážejí i na chuti a motivaci tuto práci dělat, proto jsem rád, že se jejich situace u nás na Osmičce konečně vyřeší,“ říká Jiří Vítek (Patrioti), místostarosta pro bezpečnost.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích
Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 10.06.2024