Základní škola Mazurská, Praha 8, Svídnická 1a

Adresa: Svídnická 1a / čp. 599, 181 00  Praha 8 - Troja
Ředitelka: Mgr. Milada Bulirschová, tel. ústř.: 233 554 280, tel.: 283 852 836, e-mail: reditelka@mazurska.cz
Statutární zástupkyně: Mgr. Bc. Kamila Peterková, tel. ústř.: 233 554 280, e-mail: zastupkyne@mazurska.cz
Zástupce ředitelky:Mgr. Lukáš Vachuta, tel. ústř.: 233 554 280, e-mail: zastupce@mazurska.cz
Hospodářka školy: Jitka Harvaříková, tel. ústř.: 233 554 280, služ. mob. tel.: 601 566 747, e-mail: jitka.harvarikova@mazurska.cz
Telefon: tel. ústř.: 233 554 280, škol. mob. tel.: 601 566 747
E-mail: reditelka@mazurska.cz
ID schránka: e2mxdbs
Školní družina – vedoucí vychovatelka: Hana Gáborová, tel.: 601 566 753, e-mail: hana.gaborova@mazurska.cz
Výchovný poradce: Mgr. Zdenka Kolaříková, e-mail: zdenka.kolarikova@mazurska.cz
Školní metodik prevence: Mgr. Iveta Lohniská, e-mail: iveta.lohniska@mazurska.cz
Školní psychologBc. Anna Nová, e-mail: psycholog@mazurska.cz
Vedoucí environmentální výchovy: Mgr. Ivana Hlavsová , e-mail: ivana.hlavsova@mazurska.cz
Ekonomka: Ing. Klára Škurková, e-mail: kskurkova@seznam.cz
Vedoucí školní jídelny: Ivana Alblová, tel.: 720 031 447, e-mail: skolni.jidelna@mazurska.cz
Webová prezentace: www.mazurska.cz

Školní vzdělávací program základní školy, profilace školy a nabídka mimoškolních aktivit

ZŠ MazurskáZákladní škola je fakultní školou s  právní subjektivitou. Jsme úplná škola s prvním i druhým stupněm. Máme 24 tříd ZŠ, z toho 16 tříd na 1. stupni a 8 na 2. stupni, 7 oddělení ŠD. Ve všech ročnících probíhá výuka podle vlastního školního vzdělávacího programu „Škola pro život“.

Naším cílem je kvalitní příprava a výchova žáků pro budoucí život, kvalitní pedagogický sbor s velmi dobrými vztahy a profilování školy na typ rodinné školy se sportovním zaměřením. Podporujeme dobré partnerské vztahy mezi žáky a učiteli, vychovatelkami i ostatními zaměstnanci a usilujeme o dobrou spolupráci s rodiči.

Zaměřujeme se na rozvoj atletiky (škola je členem Asociace školních a sportovních klubů) a míčových her, věnujeme se však i rozvoji dalších sportovních aktivit.

Výuka AJ probíhá od 3. třídy, ale již od 1. třídy mohou žáci navštěvovat kroužky AJ. Výuka dalšího cizího jazyka (NJ, RJ) probíhá od 7. třídy. Na 2. stupni je výuka AJ posílena hodinami konverzace a rovněž formou kroužku. Kroužky AJ vedou učitelé naší školy.

Ve škole je zajištěna činnost výchovné poradkyně, školního metodika prevence, vedoucí environmentální výchovy, školní psycholožky, asistentů pedagoga a školního asistenta. Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami věnujeme péči po celou dobu školní docházky, jsou pro ně vypracovávány plány pedagogické podpory, popř. individuální vzdělávací plány. Škola rovněž podporuje environmentální výchovu, je zapojena do programu Metodika a realizace komplexní ekologické výchovy pro základní školy M.R.K.E.V.

Pořádáme řadu tradičních akcí (Mazurskou olympiádu, Vánoční jarmark, Karneval, Mazurský jarmark a další). Žáci školy se pravidelně zúčastňují různých projektů, programů a sportovních i kulturních akcí – sportovní i vědomostní soutěže, programy se zaměřením na protidrogovou prevenci či ekologii, navštěvují divadla, koncerty, výstavy, vyjíždí na ozdravné pobyty a podobně. K aktivnímu využití volného času nabízíme žákům účast v různých kroužcích (sport, keramika, angličtina, hudebně–dramatický, šikovné ruce a mnoho dalších).

Výuka probíhá v kmenových učebnách a v učebnách odborných (nově zrekonstruovaná učebna chemie a přírodopisu, dále fyzika, cvičná kuchyňka, počítačová učebna se stálým připojením k internetu pro výuku informatiky a výpočetní techniky a učebna pro výuku výtvarné výchovy a keramiky). K dispozici máme také 26 interaktivních tabulí. Pro sportovní aktivity využíváme 2 plně zrekonstruované tělocvičny a kvalitní venkovní sportovní areál. Dále je ve škole k dispozici knihovna, studovna a multifunkční kinosál.

Pro provoz ŠD slouží samostatné třídy a herny. Školní družina pracuje podle vlastního vzdělávacího programu. Je otevřena pondělí až pátek od 6.30 hodin do 17.00 hodin a nabízí dětem pestrou a bohatou činnost. Při venkovních aktivitách využívají děti jak sportovní areál školy, tak nově vybudované hřiště s herními prvky.

Stravování žáků i zaměstnanců školy je zajištěno v nově zrekonstruované školní jídelně.

Atmosféru naší školy můžete poznat v rámci Dne otevřených dveří a při různých akcích pořádaných pro žáky, jejich rodiče i veřejnost.

Základní škola Mazurská – tělocvičny po rekonstrukci, prosinec 2015 Základní škola Mazurská – tělocvičny po rekonstrukci, prosinec 2015 Základní škola Mazurská – školní jídelna po rekonstrukci, říjen 2016 Základní škola Mazurská – školní jídelna po rekonstrukci, říjen 2016

V roce 2009 bylo realizováno zateplení školy

ZŠ Mazurská