Na Ládví v Praze 8 si užili pivní festival

V Praze 8 se konal další ročník oblíbeného pivního festivalu 4. výročí 1. várky piva na Ládví. Lidé mohli opět v přátelské atmosféře ochutnat různé druhy piv z více než dvacítky minipivovarů. Kromě pití nebyla nouze ani o něco na zub. K tomu všemu hrála dobrá muzika.

„My se primárně snažíme najít takové ty přátelské malé pivovary, které jsou buď z okolí a nebo jsou s námi nějak spjaté. To znamená, že je tady třeba můj brácha, sládek z Voltu. Nebo jsou to třeba lidi, kteří si tady u nás dělali kurz a nebo jsou to prostě nějací další kamarádi z oboru, které známe. Protože to má být přátelská oslava a má to být hlavně o té spolupráci a ne o stresu," řekl Pavel Palouš, sládek pivovaru Cobolis.

Na své si přišli milovníci letních slabých piv - přes tmavé a silnější piva. Sehnat se daly i opravdové speciálně kvašené lahůdky. Celkem se tady totiž sjelo na dvacet minipivovarů. Ochutnat se stavil i starosta městské části Praha 8. Ovšem vybírat musel mezi pivy nealkoholickými.

„Teď jsme přišli s malou, takže ochutnám určitě něco slabšího, protože jsme přijeli autem. Spíš něco nealkoholického. Ale možná, když se stavím večer potom sám, tak si dám pivo určitě," řekl Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8.

"Kdybyste měl prozradit, čemu dáváte přednost mezi pivy?"

"Já jsem konzervativní, takže normální ležáky a tak. Ale tady mají speciály, které jsou velmi chutné," dodal Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8.

Akci museli organizátoři přesunout kvůli situaci kolem epidemii covidu-19 a s tím spojenými opatřeními. Ovšem ukázalo se, že to byl nakonec dobrý tah. Akci totiž ozdobilo pravé letní počasí.

„Já jsem rád, že na kulturní a společenské zážitky tohoto typu není nutné jezdit do centra, ale že se nám daří s Kulturním domem Ládví tyto akce přivést přímo k lidem na Ládví," řekl Martin Jedlička, zastupitel MČ Praha 8.

Pivní a gastro festival připravil Kulturní dům Ládví ve spolupráci s místním pivovarem Cobolis, který v domě sídlí. Kromě pití a občerstvení si lidé užili také hudbu. V průběhu akce totiž zahrály místní i hostující kapely.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.06.2022