Revitalizace Rokytky a lepší cyklotrasa do Vysočan

Úplná proměna Rokytky – to je cílem studie, kterou připravila MČ Praha 8 pro MHMP. Projekt inicioval místostarosta Petr Vilgus.

„Rokytka má na víc než být jen betonovou strouhou odvádějící vodu co nejrychleji do Vltavy. Její okolí může být příjemným pobytovým prostorem, místem pro odpočinek a relaxaci místních obyvatel. Může také působit proti přehřívání města v letním období – tzv. tepelnému ostrovu. Těším se na to, až vedle zrekonstruované Zenklovy ulice bude i zcela nová Rokytka, která bude hezčí, příjemnější i bezpečnější v případě povodní,“ komentuje studii místostarosta Vilgus. 

Revitalizace Rokytky v celé její délce od hranice Prahy 9 po ústí do Vltavy je nyní blíže realizaci. Ke studii, kterou pro Magistrát zpracovala radnice osmé městské části, se vyjádřili památkáři, ochrana přírody i správci sítí. Celá rekonstrukce byla konzultována s místními občany, spolky, a samozřejmě i s Magistrátem a správcem toku. 

Okolí Rokytky se promění už letos, nejpozději zkraje příštího roku! Podle výsledku právě probíhajícího výběrového řízení bude zahájena stavba dlouhodobě připravovaného projektu pěšího a cyklistického spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 u pivovaru Kolčavka, právě podél řeky. Dnes zde musí pěší i cyklisté využívat podchod, který je umístěn nelogicky a bez vazby na přirozené trasy. Řada cyklistů riskuje a přejíždí Čuprovu ulici. Nově vznikne pohodlné spojení podél řeky, které naváže na úseky v obou městských částech.

Projekt vedle pěší a cyklistické trasy zahrnuje i rekonstrukci mostních konstrukcí a zvýšení kapacity Rokytky pro případ povodní. Investorem je Technická správa komunikací. Realizaci prosadil rovněž místostarosta Vilgus: „Toto místo jsem už od dětství považoval za nešťastné a nerad jsem tudy chodil. Když mě Magistrát v roce 2015 oslovil s otázkou, jakou investici do pěší a cyklistické trasy bych přivítal na území Prahy 8, neváhal jsem. Nové řešení bude kratší, příjemnější a logičtější. Už se na něj těším.“


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 18.09.2018