Začíná oprava cyklostezky A2 na Rohanském nábřeží (Negrelliho viadukt-Breitfeldova)

Oprava cyklostezky A2 na Rohanském nábřeží (Negrelliho viadukt-Breitfeldova)V termínu od 17. ledna 2023 bude zahájena oprava posledního úseku cyklostezky v Karlíně, v úseku mezi Negrelliho viaduktem a Breifeldovou ulicí. Nový 900metrový úsek se napojí na dosavadní zrekonstruovanou část cyklostezky sahající až k Libeňskému mostu.

Páteřní cyklostezka A2 spojuje centrum Prahy s okrajem města a vede prakticky po celé délce břehu osmé městské části. Namísto nevhodného mlatového povrchu s výtluky, které se ve špatném počasí plnily kalužemi a blátem, dostane cyklostezka nový, mnohem pohodlnější povrch asfaltový. Po vzoru předešlého úseku od Libeňského mostu bude i zde stezka rozšířena ze tří na čtyři metry a doplní se nové veřejné osvětlení. Stavební povolení pro tento důležitý úsek se podařilo městské části získat v uplynulém roce.

„Dlouhodobě podporujeme výstavbu cyklostezek, které jsou oddělené od vozovky, a cyklistům tak nabízejí bezpečnou jízdu mimo hlavní silniční prostor. To je trend, který můžeme vidět v západních metropolích. Ve výsledku je to bezpečnější i pro řidiče aut. Cyklostezka A2 bude také napojena na právě budovanou Štvanickou lávku, a díky tomu umožní velmi rychlé a komfortní spojení Karlína se Štvanicí a Holešovicemi,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN).

Stavbu provádí MČ Praha 8, financována je dotací hl. m. Prahy. Bude zahájena 17. ledna a potrvá zhruba tři měsíce, dle klimatických podmínek.

Stavba bude probíhat za úplné uzavírky, objízdná trasa bude vedena po cyklopruhu přes Rohanské nábřeží a obchozí trasa bude vedena po chodníku podél této ulice. Omlouváme se všem pěším a cyklistům za omezení, které ale povede k finálnímu kvalitnímu novému povrchu komunikace.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Oprava cyklostezky A2 na Rohanském nábřeží (Negrelliho viadukt-Breitfeldova) mapaMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 16.01.2023