Pohodlnější přecházení přes Povltavskou

Pohodlnější přecházení přes PovltavskouS nedávným rozšířením vozovky v ulici Bulovka se zlepšily pěší i cyklistické podmínky pro překonání Povltavské ulice. Byl dostavěn chybějící chodník na východní straně křižovatky s ulicí Povltavská a došlo k přesunutí přechodu pro chodce ze západního ramene křižovatky na východní.

„Je to skvělá zpráva pro pěší i cyklisty. Přesunutý přechod navazuje na nově dostavěný chodník. A také po něm legálně přejedou Povltavskou i cyklisté, kteří směřují na páteřní cyklostezku A2,“ uvedl předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (TOP 09 + STAN). Dřívější poloha přechodu navazovala na uzoučký, skoro neexistující chodník na východní straně, který vedl do vozovky.

Nový přechod navazuje na stávající chodník, navíc je bezbariérový. Myslelo se i na cyklisty, kterých v této trase jezdí hodně, protože v ulici Bulovka vede cyklostezka A27, která se pod Povltavskou napojuje na páteřní stezku A2. Po dohodě městské části Praha 8 s magistrátem došlo k vyznačení sdruženého přechodu pro chodce s cyklopřejezdem, takže cyklisti přejedou Povltavskou legálně. Legalizovaná je nově i jízda na chodníku podél Povltavské, který se na páteřní cyklostezku napojuje.

Součástí stavby TSK bylo také rozšíření ulice Bulovka u železničního podjezdu. Dříve byla v tomto místě (v délce cca 40 m) zúžena ulice Bulovka jen na šířku zhruba čtyři metry a provizorně rozšířena vegetačními tvárnicemi. Nově bude provoz přehlednější a bezpečnější.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Pohodlnější přecházení přes Povltavskou situace


Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 22.11.2021