Slovo starosty

 • Slovo starosty

  29.08.2019
  Milí spoluobčané, prázdniny utekly jako voda a začíná školní rok. Vracíme se z dovolených zpět do pracovního shonu a musím se přiznat, že září nepatří již od dětství mezi mé oblíbené měsíce. Blíží se podzim, dny se pomalu krátí, rána už bývají chladná. Přesto je třeba vidět to hezké. Září je obdobím babího léta, úspěšných houbových výprav, nového začátku ve školách. A u nás v Praze 8 je září především měsícem mnoha a mnoha akcí, kde se můžete pobavit, zasportovat si a něco nového se dozvědět.
 • Slovo starosty

  22.07.2019
  Milí spoluobčané, ačkoli Praha 8 patří mezi nejrozsáhlejší městské části české metropole, na jejím území se nenachází ani jedna železniční zastávka. Přitom jsou to právě osobní vlaky, které se v posledních letech stávají stále pevnější součástí městské integrované dopravy. I proto se nynější vedení osmého obvodu rozhodlo podpořit studii železničních zastávek v Karlíně a Libni.
 • Slovo starosty

  27.06.2019
  Milí spoluobčané, v úvodu mi dovolte poděkovat především obyvatelům Bohnic, kteří museli strpět různá omezení v souvislosti s mistrovstvím světa v softbalu. Jednalo se o událost světových parametrů, a takové akce zkrátka od každého z nás chtějí trochu toleran-ce a velkorysosti. Šampionát byl úspěšný i díky vám.
 • Slovo starosty

  27.06.2019
  Milí spoluobčané, přichází červen a s ním konečně i léto. U nás v Praze 8 budeme mít jednu velmi unikátní akci. A to mistrovství světa v softbalu, které se koná poprvé v historii na evropském kontinentu. Máme to štěstí, že se jedna část odehraje v softbalovém areálu u ZŠ Dolákova, který je domovem klubu Joudrs. Celý turnaj odstartuje 13. června utkáním obhájců titulu z Nového Zélandu s našimi borci.
 • Slovo starosty

  09.05.2019
  Milí spoluobčané, květen je nejen měsíc lásky a ostrého nástupu jara, ale také výročí událostí, na které bychom neměli nikdy zapomenout. V osmé městské části nepůjde jen o to, vzdát hold účastníkům Pražského povstání či našim osvoboditelům z roku 1945. Letos to bude už deset let, co u Vychovatelny vyrostl pomník hrdinům operace Anthropoid. Je to pocta mužům, kteří šli do své trýzněné vlasti s pocitem téměř jisté smrti, zlikvidovat zrůdu jménem Reinhard Heydrich.
 • Slovo starosty

  26.03.2019
  Milí spoluobčané, kdo z nás by nechtěl mít alespoň na chvilku bájný stroj času a podívat se do doby, kdy nám bylo o pár let méně. Po osobní zkušenosti ze začátku března mohu směle prohlásit, že radnice Prahy 8 ho vynalezla. Jmenuje se Retro Disco Odra. Přiznám se, že mě obrovský zájem o připomenutí legendární diskotéky v Odře v Bohnicích vůbec nepřekvapil. Stovky z nás si v našlapaném KD Krakov skvěle zatrsaly a v pohybu jsme si zavzpomínali na osmdesátkové hity. Akci se proto chystáme v blízké době s mírnou obměnou zopakovat. S velkou odezvou se setkal i Karlínský masopust a Ples městské části Praha 8 a pražských hasičů, který se konal při příležitosti Mezinárodního dne žen. Díky moc všem, kteří se na akcích podíleli, i těm, kteří se zúčastnili.
 • Slovo starosty

  25.02.2019
  Milí spoluobčané, nemohu tento sloupek začít jinak než poděkováním. Vám všem, kdo jste začátkem února přišli na charitativní hokejové utkání na veřejném kluzišti v areálu Základní školy Glowackého a finančně podpořili Fond ohrožených dětí – Klokánek Praha 8. Vybrali jsme přes 15 tisíc korun, které půjdou na nákup nového vybavení pokojíčků. Hokejový tým Severní vítr sice těsně prohrál s manšaftem sportovní redakce České televize v čele s Robertem Zárubou, ale o výsledek příliš nešlo. Chtěli jsme hlavně pobavit a pomoci, což se povedlo.
 • Slovo starosty

  28.01.2019
  Milí spoluobčané, tento sloupek bývá zpravidla jakýmsi lákadlem na vybrané akce pořádané osmou městskou částí. Nejinak tomu bude i tentokrát. Hned první únorovou sobotu bych si vás dovolil pozvat na jedinečnou událost. Tou je utkání hokejových týmů Prahy 8 a sportovní redakce České televize na kluzišti v areálu Základní školy Glowackého na bohnickém sídlišti. Kromě zábavy budete mít možnost přispět na bohulibou věc, protože akce má především charitativní cíl – podpořit Fond ohrožených dětí.
 • Slovo starosty

  26.12.2018
  Milí spoluobčané, leden bývá pro některé z nás do jisté míry stresující. Jaro je daleko, dny stále ještě depresivně krátké, a to nemluvím o různých předsevzetích. Někdo chce přestat kouřit, další omezit pivo, jiný zase pár kil shodit. Zkrátka těžká doba. Neviděl bych však první měsíc v novém roce zase tak černě. Možností, jak si ho zpestřit, je totiž stále dost.
 • Slovo starosty

  26.11.2018
  Milí spoluobčané, předvolební i povolební kolotoč kampaní a vyjednávání se definitivně zastavil a naše městská část má nové vedení. Je složeno ze zástupců občanských demokratů, TOP 09, Starostů a nezávislých a uskupení Patrioti pro Prahu 8. Vznik této koalice vzhledem k volebním výsledkům nebyl jednoduchý, i když to leckdy zní jako klišé, rozhodl shodný či podobný názor na nejdůležitější oblasti fungování radnice. Hlavně pak dopravu, bezpečnost, životní prostředí, sociální záležitosti a majetek. Ale opusťme politiku, vždyť asi nebudu sám s názorem, že každoroční i několikeré volby do nejrůznějších institucí už řadu z vás unavují. Určitě vás ale bude zajímat, jaké akce radnice Prahy 8 přichystala pro předvánoční čas.