Slovo starosty

 • Slovo starosty

  25.02.2019
  Milí spoluobčané, nemohu tento sloupek začít jinak než poděkováním. Vám všem, kdo jste začátkem února přišli na charitativní hokejové utkání na veřejném kluzišti v areálu Základní školy Glowackého a finančně podpořili Fond ohrožených dětí – Klokánek Praha 8. Vybrali jsme přes 15 tisíc korun, které půjdou na nákup nového vybavení pokojíčků. Hokejový tým Severní vítr sice těsně prohrál s manšaftem sportovní redakce České televize v čele s Robertem Zárubou, ale o výsledek příliš nešlo. Chtěli jsme hlavně pobavit a pomoci, což se povedlo.
 • Slovo starosty

  28.01.2019
  Milí spoluobčané, tento sloupek bývá zpravidla jakýmsi lákadlem na vybrané akce pořádané osmou městskou částí. Nejinak tomu bude i tentokrát. Hned první únorovou sobotu bych si vás dovolil pozvat na jedinečnou událost. Tou je utkání hokejových týmů Prahy 8 a sportovní redakce České televize na kluzišti v areálu Základní školy Glowackého na bohnickém sídlišti. Kromě zábavy budete mít možnost přispět na bohulibou věc, protože akce má především charitativní cíl – podpořit Fond ohrožených dětí.
 • Slovo starosty

  26.12.2018
  Milí spoluobčané, leden bývá pro některé z nás do jisté míry stresující. Jaro je daleko, dny stále ještě depresivně krátké, a to nemluvím o různých předsevzetích. Někdo chce přestat kouřit, další omezit pivo, jiný zase pár kil shodit. Zkrátka těžká doba. Neviděl bych však první měsíc v novém roce zase tak černě. Možností, jak si ho zpestřit, je totiž stále dost.
 • Slovo starosty

  26.11.2018
  Milí spoluobčané, předvolební i povolební kolotoč kampaní a vyjednávání se definitivně zastavil a naše městská část má nové vedení. Je složeno ze zástupců občanských demokratů, TOP 09, Starostů a nezávislých a uskupení Patrioti pro Prahu 8. Vznik této koalice vzhledem k volebním výsledkům nebyl jednoduchý, i když to leckdy zní jako klišé, rozhodl shodný či podobný názor na nejdůležitější oblasti fungování radnice. Hlavně pak dopravu, bezpečnost, životní prostředí, sociální záležitosti a majetek. Ale opusťme politiku, vždyť asi nebudu sám s názorem, že každoroční i několikeré volby do nejrůznějších institucí už řadu z vás unavují. Určitě vás ale bude zajímat, jaké akce radnice Prahy 8 přichystala pro předvánoční čas.