Slovo starosty

1 2 3 
 • Slovo starosty

  17.05.2023
  Vážení a milí spoluobčané, červen snad už přinese trochu letní počasí, stejně tak jako čerstvé plodiny z českých polí a zahrádek. Jako amatérský kuchař se na ně vždy moc těším, a to hlavně na voňavé jahody, které milují naše děti.
 • Slovo starosty

  19.04.2023
  Vážení a milí spoluobčané, začíná květen, který snad již přinese o něco hezčí počasí než to, které jsme zažívali doposud.
 • Slovo starosty

  23.03.2023
  Vážení a milí spoluobčané, jaro v dubnu přijde snad už v plné síle, což nám každý rok přidá na dobré náladě, a věřím, že i letos tomu nebude jinak.
 • Slovo starosty

  16.02.2023
  Vážení a milí spoluobčané, začíná březen, jenž nám konečně přináší jaro, které jsme očekávali toužebněji než v minulých letech. Vždyť letos jsme ze zimy měli obavy, před rokem vypukla barbarská invaze putinovských hord na Ukrajinu.
 • Slovo starosty

  18.01.2023
  Vážení a milí spoluobčané, pomalu vstupujeme do nejkratšího měsíce v roce, teplotní situace nám vzhledem k cenám energií zatím přeje – snad nám to vydrží. Únor je pro mne měsíc, ve kterém je cítit blížící se jaro. Mám ho opravdu mnohem raději než tmavou a chladnou zimu.
 • Slovo starosty

  19.12.2022
  Vážení a milí spoluobčané, začíná rok 2023. Není divu, že do něj někteří z nás vstupujeme s obavami o budoucnost. Já bych si zde však dovolil popřát všem, aby nikdy neztráceli víru a naději, že bude zase lépe. My, kteří žijeme v Praze 8, se umíme poprat s problémy, dokážeme nepodléhat tíze doby a držíme spolu. To je naše největší síla.
 • Slovo starosty

  21.11.2022
  Milí spoluobčané, na ustavujícím zasedání zastupitelstva začátkem listopadu bylo zvoleno nové vedení radnice. Věřím, že bude tento tým vést naši „osmičku“ ku prospěchu jejích občanů, že bude schopen efektivně spolupracovat, protože nás všechny minimálně v začátku volebního období nečekají lehké časy. Přesto věřím, že se nám společně s vámi občany podaří všechny těžkosti a problémy zdárně překonat.
 • Slovo starosty

  20.10.2022
  Milí spoluobčané, ještě jednou bych vám chtěl poděkovat za účast u nedávných komunálních voleb. Rozhodli jste, vybrali vaše favority a dalo by se říci, že tímto dění kolem hlasování končí. Pro nově zvolené zastupitele určitě ne. Začíná jednání o možných koalicích, programových shodách či nesouladech. O tom, aby radnice Prahy 8 fungovala a obyvatelé osmého obvodu byli s prací vedení obce spokojeni.
 • Slovo starosty

  27.09.2022
  Milí spoluobčané, poslední zářijový víkend se konaly všeobecné volby do zastupitelstev měst a obcí. Veřejnost vybírala z tisíců a tisíců kandidátů své zástupce pro správu věcí veřejných. Chtěl bych v první řadě tímto poděkovat všem, kteří k volbám přišli, a dali tak najevo, že jim komunální politika není lhostejná. Stejně tak všem, kteří se účastnili práce ve volebních komisích, komunální volby jsou na sčítání opravdu obtížné.
 • Slovo starosty

  18.08.2022
  Milí spoluobčané, nastává opět září, děti se zase s radostí vrací do školních lavic. Jim i vám, jejich rodičům, přeji hladký začátek školního roku. Dětem laskavé paní učitelky a pány učitele, rodičům pak to, aby jejich ratolesti dobře prospívaly a měly z nově nabytých vědomostí radost. A pokud se ve škole nebude dařit úplně na jedničku, aby byli ke svým dětem vstřícní a chápaví.
 • Slovo starosty

  22.06.2022
  Milí spoluobčané, nastávají prázdniny, které jsou především pro děti vítanou možností si odpočinout od školních povinností. Pro nás dospělé jsou časem dovolených, časem, kdy můžeme vypnout a oprostit se od každodenních starostí. Užijme si prázdniny i dovolené, i když prožíváme velmi složité a nejisté období. Načerpané síly budeme potřebovat.
 • Slovo starosty

  30.05.2022
  Vážené paní ministryně, vážený pane ministře, Vaše excelence, Vážený pane primátore, dámy a pánové,dnes jsme tady všichni bez rozdílu funkce, ty jsou totiž v demokracii pomíjivé. Jsme tu proto, abychom uctili nejspíše největší odbojový čin v dějinách druhé světové války. A přestože všichni vnímáme, že aktéři samotného útoku patří oprávněně na národní piedestal, vzpomeňme stovky nikoliv bezejmenných, ale málo vzpomínaných hrdinů, kteří riskovali životy nejen své, ale svých nejbližších, aby pomohli našim hrdinům, kteří ukončili život a kariéru Reinharda Heydricha, chladné a nelidské zrůdy.
 • Slovo starosty

  25.04.2022
  Vážení a milí spoluobčané, jaro již máme v plném proudu, čekají nás májové dny spojované s láskou. V naší moderní historii je však květen především symbolem vítězství nad německými okupanty a na jeho konci si připomeneme největší odbojový čin, útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
 • Slovo starosty

  23.03.2022
  Vážení a milí spoluobčané, v minulém úvodníku psaném před zahájením barbarské Putinovy invaze na Ukrajinu jsem doufal, že se konečně nadechujeme po pandemii a že nás snad již čekají lepší časy. Bohužel ruský režim situaci změnil a na Ukrajině probíhá opravdová tragédie. Je nutné jasně říci, že se Putinova armáda dopouští zločinů, před kterými utíkají především ženy s dětmi, aby si zachránily zdraví a život. Muži brání svou zemi. A my teď musíme pomáhat nejlépe, jak umíme.
 • Slovo starosty

  16.02.2022
  Vážení a milí spoluobčané, konečně se blíží jaro, které se v letošním roce jeví mnohem veseleji, než tomu bylo v letech minulých. Osobně jsem velmi rád, že se svobodně nadechujeme, abychom se mohli v maximální míře vrátit k normálnímu životu. První akcí, která nás záhy čeká, je tradiční Karlínský masopust, o který jsme byli loni ochuzeni.
 • Slovo starosty

  19.01.2022
  Vážení a milí spoluobčané, rozjezd nového roku 2022 máme za sebou. Bude rokem mnohých výročí, slavíme totiž sto let od připojení Karlína, Bohnic, Kobylis, Střížkova a Troji k takzvané Velké Praze. Připomeneme si ho i během Karlínského masopustu, který se má konat koncem února, a já věřím, že nám jej tentokrát už koronavirus nezkazí. Loni mi právě masopust hodně chyběl.
 • Slovo starosty

  19.12.2021
  Vážení a milí spoluobčané, máme tu nový rok a já pevně věřím, že ten už bude opravdu lepší než poslední dva, které máme za sebou. Z celého srdce to přeji nám všem. Adventní období v závěru roku mi přineslo několik radostných chvil. A to především úspěch charitativního projektu Srdce osmičky, který již podruhé zorganizovala paní místostarostka Vladimíra Ludková.
 • Slovo starosty

  18.11.2021
  Vážení a milí spoluobčané, nastává prosinec, adventní čas, kdy bychom se měli na chvilku zastavit a zamyslet nad svým životem, nad hodnotami, které v životě preferujeme. Zda to, co nám přišlo v každodenním shonu důležité, není nakonec vlastně tak trochu zbytné. V době, kdy nás opět trápí růst pandemie, kdy všichni doufáme, že už ji konečně překonáme, je to, myslím, dvojnásob důležité.
 • Slovo starosty

  21.10.2021
  Vážení a milí spoluobčané, rád bych v úvodu vyjádřil svou radost, že volební účast v naší městské části dosáhla téměř 68 procent. Je vidět, že nám v Praze 8 není lhostejná budoucnost naší republiky, že se voleb aktivně účastníme a máme zájem ovlivnit, co se u nás bude dít. Bylo by opravdu hezké, kdyby takový zájem panoval i ve volbách komunálních, které mají rozhodující vliv na to, jak se bude žít přímo v Praze i u nás na „osmičce“. Věřím, že i za rok na přelomu září a října se účast bude pohybovat ve vyšších číslech, než tomu bylo doposud.
 • Slovo starosty

  23.09.2021
  Vážení a milí spoluobčané, letošní začátek října bude ve znamení těch nejdůležitějších voleb – voleb do poslanecké sněmovny. Nehodí se, abych na tomto místě plédoval za jakou­koliv volební stranu. Musím se přiznat, že jsem v poslední době z vrcholné politiky v rozpacích. Vytratila se z ní rozumná a věcná diskuse, místo ní jsme svědky vzájemného napadání a nálepkování, označování za nepřítele a nedivím se, že je z ní velká část lidí znechucena.
123