Slovo starosty

1 2 3 4 
 • Slovo starosty

  28.06.2024
  Vážení a milí spoluobčané, dětem začínají vytoužené prázdniny, nám dospělým dovolené, měsíce přece jen většího klidu a zaslouženého odpočinku. Přeji nám všem, abychom si je dokázali příjemně užít, ať už to bude v naší nádherné přírodě, nebo v zahraničí v horách či u moře.
 • Slovo starosty

  22.05.2024
  Vážení a milí spoluobčané, přichází červen a blížíme se ke konci dalšího školního roku. Věřím, že z nadcházejícího vysvědčení budou mít děti, a tím pádem i rodiče hlavně radost a nikoliv starost.
 • Slovo starosty

  26.04.2024
  Vážení a milí spoluobčané, opět přichází máj, měsíc nabitý historickými výročími a zároveň měsíc lásky. Možná je to právě rozpor mezi láskou a válečnými událostmi, které si každoročně v květnu připomínáme, že je pro nás tento měsíc tak speciální.
 • Slovo starosty

  21.03.2024
  Vážení a milí spoluobčané, vstupujeme do měsíce dubna, který je již plně jarní, a tak nás během něj čekají mnohé kulturní či společenské akce. Snad jim bude přát hezké počasí a my si je tak plně užijeme.
 • Slovo starosty

  21.02.2024
  Vážení a milí spoluobčané, pomalu a jistě přichází jaro, což mi vždy zlepšuje náladu, protože chladné měsíce s brzkým stmíváním a ponurým počasím nemám příliš v lásce. Mimo jiné i proto, že venkovní sporty, jako je třeba fotbal, mají přestávku.
 • Slovo starosty

  25.01.2024
  Vážení a milí spoluobčané, v úvodníku tohoto vydání časopisu Osmička nemohu nezmínit situaci ohledně Libeňského mostu. Je to vlastně ústřední téma únorového čísla.
 • Slovo starosty

  19.12.2023
  Vážení a milí spoluobčané, vstupujeme pomalu do roku 2024. Ten letošní rok nebyl vůbec jednoduchý, jak jistě víte sami. Potýkali jsme se s mnoha a mnoha problémy, které vycházely z velmi složité bezpečnostní, ekonomické i energetické situace.
 • Slovo starosty

  22.11.2023
  Vážení a milí spoluobčané, rok s rokem se sešel, uběhlo to jako voda a za dveřmi máme vánoční svátky. Měli bychom se na ně těšit, podobně, jako se těší naše děti. Ale umíme to ještě? Najdeme si chvíli, abychom o nich přemýšleli v jejich pravém smyslu?
 • Slovo starosty

  18.10.2023
  Vážení a milí spoluobčané, vstupujeme do listopadu, kdy oslavíme 34 let od revoluce, která změnila náš svět jednoznačně k lepšímu. Zpět ke svobodě, zpět k osobní zodpovědnosti.
 • Slovo starosty

  20.09.2023
  Vážení a milí spoluobčané, přichází říjen, je to rok od minulých komunálních voleb. Nabízí se jisté ohlédnutí, co nám toto období přineslo. Přiznávám, že vloni touto dobou jsem měl poměrně vážné obavy, jak naše země, ale i my u nás v Praze 8 zvládneme situaci s cenami energií.
 • Slovo starosty

  24.08.2023
  Milí spoluobčané, pomalu končí prázdniny a dovolené, které jsme si, doufám, všichni užili co nejlépe. Dětem začínají opět školní povinnosti. Všem držím palce, aby se jim v lavicích líbilo a především dařilo, pedagogům se pak sluší popřát hodně sil a trpělivosti, zvlášť v samotném začátku školního roku.
 • Slovo starosty

  21.06.2023
  Milí spoluobčané, našim dětem začínají další letní prázdniny a já doufám, že se s letošním školním ročníkem rozloučí krásným vysvědčením a s dobrou náladou. Nám dospělým začíná období dovolených, všem srdečně přeji, abyste si je užili tím nejlepším způsobem bez komplikací a problémů.
 • Slovo starosty

  17.05.2023
  Vážení a milí spoluobčané, červen snad už přinese trochu letní počasí, stejně tak jako čerstvé plodiny z českých polí a zahrádek. Jako amatérský kuchař se na ně vždy moc těším, a to hlavně na voňavé jahody, které milují naše děti.
 • Slovo starosty

  19.04.2023
  Vážení a milí spoluobčané, začíná květen, který snad již přinese o něco hezčí počasí než to, které jsme zažívali doposud.
 • Slovo starosty

  23.03.2023
  Vážení a milí spoluobčané, jaro v dubnu přijde snad už v plné síle, což nám každý rok přidá na dobré náladě, a věřím, že i letos tomu nebude jinak.
 • Slovo starosty

  16.02.2023
  Vážení a milí spoluobčané, začíná březen, jenž nám konečně přináší jaro, které jsme očekávali toužebněji než v minulých letech. Vždyť letos jsme ze zimy měli obavy, před rokem vypukla barbarská invaze putinovských hord na Ukrajinu.
 • Slovo starosty

  18.01.2023
  Vážení a milí spoluobčané, pomalu vstupujeme do nejkratšího měsíce v roce, teplotní situace nám vzhledem k cenám energií zatím přeje – snad nám to vydrží. Únor je pro mne měsíc, ve kterém je cítit blížící se jaro. Mám ho opravdu mnohem raději než tmavou a chladnou zimu.
 • Slovo starosty

  19.12.2022
  Vážení a milí spoluobčané, začíná rok 2023. Není divu, že do něj někteří z nás vstupujeme s obavami o budoucnost. Já bych si zde však dovolil popřát všem, aby nikdy neztráceli víru a naději, že bude zase lépe. My, kteří žijeme v Praze 8, se umíme poprat s problémy, dokážeme nepodléhat tíze doby a držíme spolu. To je naše největší síla.
 • Slovo starosty

  21.11.2022
  Milí spoluobčané, na ustavujícím zasedání zastupitelstva začátkem listopadu bylo zvoleno nové vedení radnice. Věřím, že bude tento tým vést naši „osmičku“ ku prospěchu jejích občanů, že bude schopen efektivně spolupracovat, protože nás všechny minimálně v začátku volebního období nečekají lehké časy. Přesto věřím, že se nám společně s vámi občany podaří všechny těžkosti a problémy zdárně překonat.
 • Slovo starosty

  20.10.2022
  Milí spoluobčané, ještě jednou bych vám chtěl poděkovat za účast u nedávných komunálních voleb. Rozhodli jste, vybrali vaše favority a dalo by se říci, že tímto dění kolem hlasování končí. Pro nově zvolené zastupitele určitě ne. Začíná jednání o možných koalicích, programových shodách či nesouladech. O tom, aby radnice Prahy 8 fungovala a obyvatelé osmého obvodu byli s prací vedení obce spokojeni.
1234