Slovo starosty

1 2 
 • Slovo starosty

  25.04.2022
  Vážení a milí spoluobčané, jaro již máme v plném proudu, čekají nás májové dny spojované s láskou. V naší moderní historii je však květen především symbolem vítězství nad německými okupanty a na jeho konci si připomeneme největší odbojový čin, útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
 • Slovo starosty

  23.03.2022
  Vážení a milí spoluobčané, v minulém úvodníku psaném před zahájením barbarské Putinovy invaze na Ukrajinu jsem doufal, že se konečně nadechujeme po pandemii a že nás snad již čekají lepší časy. Bohužel ruský režim situaci změnil a na Ukrajině probíhá opravdová tragédie. Je nutné jasně říci, že se Putinova armáda dopouští zločinů, před kterými utíkají především ženy s dětmi, aby si zachránily zdraví a život. Muži brání svou zemi. A my teď musíme pomáhat nejlépe, jak umíme.
 • Slovo starosty

  16.02.2022
  Vážení a milí spoluobčané, konečně se blíží jaro, které se v letošním roce jeví mnohem veseleji, než tomu bylo v letech minulých. Osobně jsem velmi rád, že se svobodně nadechujeme, abychom se mohli v maximální míře vrátit k normálnímu životu. První akcí, která nás záhy čeká, je tradiční Karlínský masopust, o který jsme byli loni ochuzeni.
 • Slovo starosty

  19.01.2022
  Vážení a milí spoluobčané, rozjezd nového roku 2022 máme za sebou. Bude rokem mnohých výročí, slavíme totiž sto let od připojení Karlína, Bohnic, Kobylis, Střížkova a Troji k takzvané Velké Praze. Připomeneme si ho i během Karlínského masopustu, který se má konat koncem února, a já věřím, že nám jej tentokrát už koronavirus nezkazí. Loni mi právě masopust hodně chyběl.
 • Slovo starosty

  19.12.2021
  Vážení a milí spoluobčané, máme tu nový rok a já pevně věřím, že ten už bude opravdu lepší než poslední dva, které máme za sebou. Z celého srdce to přeji nám všem. Adventní období v závěru roku mi přineslo několik radostných chvil. A to především úspěch charitativního projektu Srdce osmičky, který již podruhé zorganizovala paní místostarostka Vladimíra Ludková.
 • Slovo starosty

  18.11.2021
  Vážení a milí spoluobčané, nastává prosinec, adventní čas, kdy bychom se měli na chvilku zastavit a zamyslet nad svým životem, nad hodnotami, které v životě preferujeme. Zda to, co nám přišlo v každodenním shonu důležité, není nakonec vlastně tak trochu zbytné. V době, kdy nás opět trápí růst pandemie, kdy všichni doufáme, že už ji konečně překonáme, je to, myslím, dvojnásob důležité.
 • Slovo starosty

  21.10.2021
  Vážení a milí spoluobčané, rád bych v úvodu vyjádřil svou radost, že volební účast v naší městské části dosáhla téměř 68 procent. Je vidět, že nám v Praze 8 není lhostejná budoucnost naší republiky, že se voleb aktivně účastníme a máme zájem ovlivnit, co se u nás bude dít. Bylo by opravdu hezké, kdyby takový zájem panoval i ve volbách komunálních, které mají rozhodující vliv na to, jak se bude žít přímo v Praze i u nás na „osmičce“. Věřím, že i za rok na přelomu září a října se účast bude pohybovat ve vyšších číslech, než tomu bylo doposud.
 • Slovo starosty

  23.09.2021
  Vážení a milí spoluobčané, letošní začátek října bude ve znamení těch nejdůležitějších voleb – voleb do poslanecké sněmovny. Nehodí se, abych na tomto místě plédoval za jakou­koliv volební stranu. Musím se přiznat, že jsem v poslední době z vrcholné politiky v rozpacích. Vytratila se z ní rozumná a věcná diskuse, místo ní jsme svědky vzájemného napadání a nálepkování, označování za nepřítele a nedivím se, že je z ní velká část lidí znechucena.
 • Slovo starosty

  23.08.2021
  Vážení a milí spoluobčané, prázdniny a dovolené pomalu končí, my všichni se opět vracíme do všedních pracovních dnů, děti do škol a zvlášť v začátcích po návratu k pracovním a školním povinnostem nás většinou čeká něco nemilého stresu. Inu, nenechme si vzít dobrou náladu načerpanou v létě a přenesme si ji i do začátku září.
 • Slovo starosty

  20.06.2021
  Vážení a milí spoluobčané, začalo nám léto, které snad konečně po studeném jaru přinese oteplení. A to nejen to způsobené sluníčkem, ale také společenské, které nám po zklidnění pandemie dovolí normálně žít. I proto jsem se po tom, co na mne přišla řada, nechal konečně očkovat. Dovolím si očkování doporučit zvláště mladším, protože si už opravdu nikdo nepřejeme nové vzedmutí viru.
 • Slovo starosty

  20.05.2021
  Vážení a milí spoluobčané, v květnu se konečně začala uvolňovat proticovidová opatření, více dětí zamířilo do školy či na hřiště, konečně se můžeme důstojně najíst na předzahrádkách restaurací a snad už se konečně pomalu vrátíme k normálnímu životu, který nám koronavirus tak nemilosrdně hatil.
 • Slovo starosty

  22.04.2021
  Vážení a milí spoluobčané, přicházejí májové dny, které po nejstudenějším dubnu od roku 1941 snad již přinesou tolik očekávané oteplení, a to nejen ve smyslu počasí. Radost mi udělaly děti, které se konečně vrátily alespoň zčásti do školních lavic, přestože jim bylo vládou nařízeno testování, navíc ne příliš vhodnými antigenními testy.
 • Slovo starosty

  21.03.2021
  Vážení a milí spoluobčané, nastávající začátek jara stále prožíváme v situaci smutné a bolestné, ale nezbývá nám, než věřit v obrat k lepšímu. Nesmíme dopustit, abychom rezignovali, složili ruce do klína a řekli si, že nic nemá cenu. Přes všechno chaotické počínání vlády, přes veškerou depresi, která se na nás valí z médií, my všichni ten obrovský koronavirový balvan odvalíme a budeme zase žít.
 • Slovo starosty

  02.03.2021
  Vážení a milí spoluobčané, i když se stále potýkáme s otravnou pandemií a máme toho jako občané všichni dost, jsou i radostnější věci na světě. Jednou z nich je situace okolo Koupaliště Stírka, kam každou sezónu zavítají tisíce z nás. A ani já nejsem výjimkou. Snaha zachovat jej, aby stále sloužilo ke koupání a odpočinku obyvatel Prahy 8, začala již v roce 2014, kdy zastupitelstvo schválilo záměr získat areál do vlastnictví „osmičky“.
 • Slovo starosty

  21.01.2021
  Vážení a milí spoluobčané, tento úvodník nemohu zahájit jinak, než že mne začátek očkovací operace v naší zemi těžce zklamal. Nejenže je málo vakcín, ale absentuje systém, celá akce zatím probíhá chaoticky. Praha 8 zřídila několik linek, na kterých naše dámy obětavě pomáhají seniorům s registrací k očkování, sami máme už více než týden připravené očkovací místo v Gerontocentru, ale v době psaní tohoto článku (19.1. pozn. aut.) nemáme to potřebné razítko.
 • Slovo starosty

  21.12.2020
  Milí spoluobčané, končí hodně smutný rok 2020, který úplně změnil a rozboural naše životní návyky, ekonomickou jistotu, přinesl strach o zdraví a živobytí. To všechno je příčinou oprávněné frustrace a společenského napětí. Musíme však i v takové době jít dál. Nečekají nás lehké měsíce a roky se budeme ekonomicky vzpamatovávat. S vakcínou proti koronaviru by se nám však mělo ulevovat.
 • Slovo starosty

  19.11.2020
  Milí spoluobčané, přichází prosinec, advent, Vánoce, letos bohužel smutnější než jindy. Přesto všechno ale zkusme vidět, že se posouváme blíž a blíž k vítězství nad zákeřným virem. Vím, jak je to boj těžký, kolik lidí přichází o své živobytí, děti o možnost být se svými kamarády ve škole s plnohodnotným vzděláváním, jiní prožívají těžkou zdravotní zkoušku svého organismu. Přesto všechno mějme víru, že všechno překonáme.
 • Slovo starosty

  22.10.2020
  Milí spoluobčané, bohužel nelze nezaregistrovat, že nás koronavirus sevřel mnohem hůř, než jsme asi všichni čekali. Ve chvíli psaní tohoto úvodníku máme zavedena již velmi přísná opatření a já bych si vás dovolil poprosit o to, abyste je skutečně dodržovali. Jde o hodně a není to opravdu žádná legrace.
 • Slovo starosty

  18.09.2020
  Milí spoluobčané, přichází podzim a já jsem na tomto místě už rozhodně nechtěl znovu psát o pandemii koronaviru. Bohužel s návratem z dovolených a celospolečenským poklesem ostražitosti ve spojení s možná až příliš velkým uvolněním vládních opatření nás postihuje druhá vlna. Proto vás všechny prosím o opatrnost, ochranu sebe i ostatních, i když něco není vyloženě nařízeno vládou. Určitě se vyplatí postupovat podle tří R – roušky, rozestupy a dezinfekce rukou.
 • Slovo starosty

  20.08.2020
  Milí spoluobčané, po prázdninách se vracejí naše děti do škol a školek, bohužel v situaci přetrvávající epidemie. A od září jsou zpět i povinné roušky, které už nejen já vnímám spíše jako přítěž. Mohu jen doufat, že toto opatření vlády nebude mít příliš dlouhého trvání, protože dobře vnímám, že nám všem dochází trpělivost.
12