Vláda uzavřela maloobchod a služby, omezila pohyb lidí

Vláda kvůli vývoji koronavirové epidemie rozhodla o uzavření maloobchodu od čtvrtka 06:00. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Podobně jako na jaře bude zakázán prodej služeb v provozovnách. Kabinet zároveň nařídil omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi. Výjimkou jsou cesty do práce, na nákupy, k lékaři nebo za rodinou. Nová opatření mají zabránit kolapsu a nedostatku lůžek v nemocnicích.
 

Maloobchod a služby budou od čtvrtka uzavřeny

Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je aktuálně platný do 3. listopadu, uzavřen maloobchod. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Kromě toho bude podobně jako na jaře zakázán prodej služeb v provozovnách.
 
Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze prodejny potravin, drogerie, lékárny a několik dalších provozoven.
(viz. Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Omezeni-obchodu-a-sluzeb-1079.pdf)
 

Vláda nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi
 
Vláda od čtvrtečních 06:00 do 3. listopadu nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi. Výjimka z omezení pohybu platí pro cesty do práce, nezbytné cesty za rodinou, zajištění životních potřeb, dobrovolnickou výpomoc, poskytování zdravotní, sociální nebo duchovní péče, vyřízení neodkladné úřední záležitosti, účast na svatbách či pohřbech nebo vycestování z Česka. Povolen je také pobyt v parcích nebo na chatách a chalupách, ovšem nanejvýš ve dvou lidech, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti.
(viz. Krizové opatření o zákazu volného pohybu osob https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Pohyb-osob-1078.pdf)
 

Kontakt lidí se státní správou vláda omezila na deset hodin týdně
 
Vláda omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu.
(viz. Krizové opatření o omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Organy-verejne-moci-1080.pdf)
 
Ministerstvo dopravy kvůli tomu prodloužilo platnost končících řidičských průkazů.

(zdroj: vlada.cz, ceskenoviny.cz)


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 21.10.2020