Za férové banány 2016

V noci na pondělí 19. prosince 2016, a po celý následující den, „vyrostly“ v České republice „banánovníky“. Šlo o akci, při které se stromy a keře na frekventovaných místech ve městech ozdobily papírovými záložkami ve tvaru banánů. Ty obsahovaly informace o spuštění nové interaktivní webové stránky Příběh banánu (www.pribehbananu.cz). Akce byla součástí kampaně Za férové banány, kterou koordinuje Ekumenická akademie, a účastnilo se jí 32 měst.

Fairtradová městská část Praha 8 se k projektu připojila během pondělí 19. prosince a to hned ve čtyřech lokalitách. V Karlíně prostřednictví Karlínské obchodní akademie a VŠOE, na Ládví v prodejně BioDomov, v Základní škole německo-českého porozumění a v Beachklubu Ládví.

V Česku probíhá kampaň Za férové banány! již druhým rokem a jejím cílem je upozornění na důstojnější pracovní podmínky na plantážích s tropickým ovocem a ochrana životního prostředí při jeho produkci.

Více informací k akci naleznete na http://ekumakad.cz/cz/temata/bananovniky-upozornily-na-pribeh-bananu-ve-32-mestech-v-cr-tiskova-zprava.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Férové banány – 19. prosince 2016 Férové banány – 19. prosince 2016 Férové banány – 19. prosince 2016

Férové banány – 19. prosince 2016
Zveřejněno: 22.12.2016