Zimní údržba chodníků

Zimní údržba chodníkůPtáte se na zimní údržbu chodníků. Na území MČ Praha 8 má naprostou většinu komunikací a chodníků ve správě organizace Hl. m. Prahy Technická správa komunikací (TSK). Chodníky, které spadají pod městskou část bylo poznat jednoduše – byly v pondělí uklizeny a posypány. Více čtěte v komentáři starosty Ondřeje Grose (ODS).


„Dlouhé roky nevídaná situace je zde. Napadl sníh a nebylo ho na Prahu vůbec málo. A s tím se samozřejmě pojí problémy se zimní údržbou.
 
Na území MČ Praha 8 má naprostou většinu komunikací a chodníků ve správě organizace Hl. m. Prahy Technická správa komunikací (TSK). Chodníky, které spadají pod městskou část bylo poznat jednoduše – byly v pondělí uklizeny a posypány.
 
S TSK jsem byl ve styku již od nedělního rána, poté ještě v pondělí, aby byla využita možnost v tak extrémním počasí použít sůl i na chodnících, kde se vytvořila ledovka.

Takže k připomínkám – městská část nespravuje všechny chodníky na svém území, těch je opravdu minimum. Naprostou většinu má uklidit TSK Hlavního města Prahy, některé pozemky pak jejich soukromí vlastníci.

Jsme s TSK v denním kontaktu a tlačíme na ně, aby svou práci maximálně urychlili. Bohužel jim však nevelíme.
 
Přidávám odkaz na mapu údržby TSK, kde naleznete veškeré informace.
https://zimniudrzba.tsk-praha.cz/imapa.aspx

Na druhou stranu si přiznejme, že následky zimy lze jistě mírnit, nikoliv úplně zrušit.“

Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 05.12.2023