Aktuality z městské části

1 2 3 4 5  > 
 • Výročí: Rokytka zaznamenala nejničivější povodeň v její historii

  01.06.2023
  Na začátku června 2013 vtrhla do Prahy velká voda. Vyděšení lidé s hrůzou v očích vzhlíželi k šedé obloze, ze které několik dní vytrvale pršelo, a přáli si jediné - aby se neopakovalo drama ze srpna 2002. Taková katastrofa naštěstí nenastala.
 • Neznalost historie či totální projev lidské hlouposti a neúcty?

  01.06.2023
  Mezi velmi zdařilé streetartové vyjádření je řazen příběh Anthropoidu v Praze 8, který na 80 metrů dlouhé zdi nad Vychovatelnou už dva roky vypráví nezapomenutelný, historický příběh našich dějin. Najdou se však jedinci, kteří anonymně demonstrují svou hloupost nebo neznalost historie a opakovaně do příběhu svým vandalismem zasahují.
 • Senioři z RoSy v Kobylisích otevřeli vlastní divadelní scénu

  31.05.2023
  Komunitní dům bude ještě víc přístupný veřejnosti v rámci mezigeneračního setkávání. Rezidence a Centrum RoSa v Kobylisích v Praze 8 si připisuje opět jedno prvenství. Ve svých prostorách totiž otvírá vůbec první komorní divadlo tohoto typu v České republice.
 • Další ocenění pro Úřad městské části Praha 8

  30.05.2023
  Spolek pro ochranu osobních údajů již popáté ocenil nejlepší pověřence pro ochranu osobních údajů jmenované podle GDPR. Za veřejnou správu a samosprávu byla letos pověřenkyní roku vyhlášena paní Eva Janečková, která v roce 2022 vykonávala funkci pověřenkyně pro městskou část Praha 8 a jí zřizované organizace. Gratulujeme!
 • Informace o letních odstávkách pro rok 2023

  30.05.2023
  V souvislosti s přípravami na další topnou sezónu budou prováděny plánované opravy a údržba. V souvislosti s tím dojde k odstávkám dodávek teplé vody.
 • Česko si dnes připomíná hrdinský čin parašutistů, kteří zlikvidovali Heydricha.

  27.05.2023
  Lidé si v sobotu v Praze 8 u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí útoku na Reinharda Heydricha. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS), poslanec Parlamentu ČR Tom Philipp (KDU-ČSL) nebo Stanislav Juránek, starosta organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.
 • Karlínská část cyklostezky A2 láká cyklisty i pěší na zbrusu nový povrch

  28.05.2023
  V pátek 26. května 2023 městská část Praha 8 slavnostně zahájila obnovení provozu na zpevněném a rozšířeném úseku páteřní cyklostezky od Negrelliho viaduktu po Breifeldovu ulici. Cyklostezka A2, která spojuje centrum Prahy s okrajem města je díky své atraktivní poloze při břehu Vltavy hojně využívána cyklisty i pěšími.
 • Praha, městská část a obyvatelé ve shodě. Město představilo finální studii pro sídliště Ďáblice.

  25.05.2023
  Ďáblice jsou jedním z nejhodnotnějších sídlišť v Praze, a to nejen z důvodu dobrého dopravního spojení, dostatku zeleně a původní veřejné vybavenosti. Právě kvůli jeho ochraně, návrhům nekoncepční výstavby a potenciálním ztrátám dalších funkcí, které nastaly v minulosti, se Praha rozhodla již v roce 2018 vytvořit územní studii.
 • Vybudování parkovacích stání: etapa I. – ulice Hanouškova

  23.05.2023
  Předmětem stavby je vybudování parkovacích stání pro osobní automobily v ulici Hanouškova v Praze 8 – Bohnicích z důvodu nedostatečného počtu stávajících stání.
 • 27. květen 2023: Den národního vzdoru, sportovní rodinný den nebo virtuální prohlídka

  22.05.2023
  Vzpomínkový akt u příležitosti jednoho z mezníků druhé světové války - Operace Anthropoid proběhne v sobotu 27. května 2023 v 10.35 hod. u památníku Anthropoid v Libni.
 • Festival Open House Praha 2023 otevře budovy i na Praze 8

  12.04.2023
  Festival otevřených budov Open House Praha letos proběhne v termínu od 15. do 21. května 2023. Devátý ročník svátku městské architektury o víkendu zdarma zpřístupní veřejnosti více než 100 budov a prostorů na celém území hlavního města.
 • Zastupitelé Prahy 8 odmítli požadavek aktivistů z Poslední generace CZ na plošné zavedení nejvyšší povolené rychlosti 30 km/hod.

  18.05.2023
  Zastupitelé na včerejším jednání zároveň odsoudili formu protestu, při kterých v uplynulých měsících aktivisté několikrát blokovali pomalým pochodem dopravu v metropoli. Na návrh místostarosty Martina Cibulky (ODS) přijali zastupitelé usnesení, které vyzývá magistrát, aby nezřizoval zmocněnce pro zklidňování dopravy.
 • Červnové číslo časopisu Osmička

  20.04.2023
  Právě vychází nové číslo měsíčníku městské části Praha 8 „Osmička“.
 • 4. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 8

  16.05.2023
  Zítra (17.05.2023) od 10 hodin se ve velkém sále "bílého domu" bude konat 4. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 8.
 • Rozbité silnice hlaste přímo správci komunikací. Je to nejúčinnější postup.

  15.05.2023
  Narazili jste na silnici na výmol nebo výtluk, který může ohrožovat bezpečnost a je potřeba ho opravit? Upozornit na to můžete různými způsoby. Pokud jste ale zastánci nejúčinnějšího a tím i nejrychlejšího řešení, oznamte to přímo správci komunikace. V Praze je to Technická správa komunikací hlavního města Prahy.
 • ADAM ONDRA: „NA LEZENÍ MĚ BAVÍ VŠECHNO.“

  15.05.2023
  Po 14 letech hostí Česká republika Světový pohár v boulderingu, a protože nejen sportovní lezení bude pro letošní podzim hlavním tématem výstav a přednášek na Praze 8, pohovořili jsme s českou star tohoto sportu, Adamem Ondrou, o lezení tak, jak se sluší. Jako novopečeného otce jsme se ho zeptali, na co se u dětí v rámci tohoto sportu zaměřit a jak se připravuje on sám nejen na Světový pohár v boulderu.
 • Praha 8 rozšiřuje parkovací zóny pro elektrokoloběžky

  11.05.2023
  Elektrokoloběžky povalující se uprostřed chodníků nebo třeba před vchody do obytných domů. Tomu by v Praze mohlo odzvonit. V metropoli totiž pro sdílená kola a koloběžky postupně přibývají vyhrazená parkovací stanoviště.
 • Praha 8 si připomněla popravené během nacismu

  09.05.2023
  Kobyliská střelnice je nechvalně proslulá zejména jako bývalé popraviště v době německé okupace. Popraviště za druhé světové války zřídila německá správa Prahy v zadní části střelnice, kdy na tuto práci nasadila i židovské pracovníky. Bývalá konírna se tak proměnila na poslední vězení odsouzených.
 • Už dvanáct let pomáhá jediný maják na Vltavě umístěný na Libeňském ostrově

  24.02.2023
  Nejznámější maják světa stál na ostrově Faru, první a jediný funkční maják na Vltavě stojí v Praze na spodním výběžku Libeňského ostrova. Před dvanácti lety ho zde na vlastní náklady vybudovali vodní motoristé z Libeňského ostrova.
 • Týden pro rodinu

  04.05.2023
  V rámci 15. ročníku Týdne pro rodinu pořádá Osmička pro rodinu dny otevřených dveří ve svých klubech.
1234>