Jedlé oleje a tuky

Na základě pozitivních výsledků z pilotního programu sběru jedlých olejů a tuků prostřednictvím volně přístupných sběrných nádob byla možnost umístění nádob na sběr jedlých tuků a olejů rozšířena pro celé území hlavního města Prahy. Sběr je zajišťován prostřednictvím 240l nádob umístěných u vybraných stanovišť na tříděný odpad.

Jak správně třídit jedlé oleje a tuky? Oleje a tuky přelejte do jakékoli běžné uzavíratelné PET lahve. Před přelitím nechte oleje a tuky vychladnout. Pečlivě uzavřenou PET lahev naplněnou olejem pak můžete vyhodit do speciální 240l nádoby, nebo odevzdat v rámci mobilního sběru nebezpečných odpadů a jedlých olejů (Mobilni-sber-nebezpecnych-odpadu-a-jedlych-oleju), nebo odevzdat ve sběrném dvoře.

Pro jaké oleje a tuky jsou speciální 240l nádoby určeny? Veškeré druhy potravinářských olejů (slunečnicový, olivový, řepkový, sójový, palmový, kokosový, a další) a tuky (máslo, margarín nebo sádlo). To jsou například oleje ze smažení a fritování, oleje ze salátů, oleje z nakládaných potravin, oleje a tuky z konzerv, marinády na grilování, oleje z fondue.

Případné další informace o sběru jedlých olejů a tuků Vám poskytne:
Odbor životního prostředí MČ Praha 8
kontaktní osoba: Michaela Bačuvčíková
e-mail: Michaela.Bacuvcikova@praha8.cz 


Další důležité informace v souvislosti se sběrem a tříděním olejů a tuků naleznete zde: https://www.tridimolej.cz/
Mapa umístění nádob na jedlé oleje a tuky: Mapa - TridimOlej.cz

Třídím olej – mapa stanovišť


Mohlo by vás také zajímat