Svoz bioodpadu

Co je bioodpad
Bioodpad je organická (v půdě rozložitelná) hmota, která v sobě váže spousty živin, které můžeme ve formě kompostu navracet do půdy.
  • Mezi bioodpad patří
    Listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, větve, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

  • Mezi bioodpad nepatří
    Zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další biologicky nerozložitelné odpady.
Váš bioodpad bude zpracován na kompost, který je využíván v zemědělství, pro pražskou zeleň či na rekultivaci.


Termíny přistavení kontejnerů – listopad 2020
UPOZORŇUJEMEuvedená místa přistavení kontejnerů jsou pouze orientační.
Skutečné umístění přistavení kontejneru se může na základě aktuální situace v dané ulici/lokalitě lišit až o několik desítek metrů.
Přesné informace podá dispečink společnosti Ipodec – Čisté město, a. s., na telefonu 724 240 941 od 7.00 do 18.00 hodin.

DatumČas přistavení
LokalitaKatastr
1.11.  09.00–12.00 Na Bendovce x Nad Pentlovkou  Bohnice
1.11.  13.00–16.00 Na Pěšinách x Na Stírce  Kobylisy
5.11. 15.00–19.00 Na Truhlářce x Valčíkova Libeň
7.11. 08.00–12.00 Modřínova x Javorová Kobylisy
8.11.  09.00–12.00 Fořtova x Okořská  Čimice
8.11.  13.00–16.00 Petra Bezruče x U Pískovny  Kobylisy
9.11. 14.00–18.00 Kandertova západní konec Libeň
11.11. 14.00–18.00 Pernerova x Sovova Karlín
12.11. 13.00–17.00 Nad Popelářkou Troja
13.11. 13.00–17.00 Do Údolí x Libeňská Čimice
15.11.  09.00–12.00 Pod Vlachovkou x S.K. Neumanna  Libeň
15.11.  13.00–16.00 Turská x K Větrolamu  Čimice
17.11. 14.00–18.00 Přívorská x Hanzlíkova Čimice
19.11. 13.00–17.00 U Pekařky x Pod Bání Libeň
21.11. 08.00–12.00 Na Hájku x Nad Kotlaskou IV Libeň
22.11.  09.00–12.00 Přádova x Nad Hercovkou  Libeň
22.11.  13.00–16.00 U Drahaně 163/9  Bohnice
24.11. 14.00–18.00 Sopotská x Bydhošťská Bohnice
25.11. 15.00–19.00 Nad Rokoskou x Na Úbočí Libeň
26.11. 15.00–19.00 Na Hranicích x Kočova Bohnice
27.11. 14.00–18.00 Fořtova x Do Údolí Čimice
28.11.  09.00–12.00 K Mlýnu x Chorušická  Čimice
28.11.  13.00–16.00 Pod Vodárenskou věží x Nad Mazankou  Libeň
29.11.  09.00–12.00 K Haltýři x Velká Skála  Troja
29.11.  13.00–16.00 Brandýská x Ke Hřišti  Čimice
30.11. 15.00–19.00 Havlínova x Klíčanská Kobylisy


Aktualizováno: 12.11.2020